Rohkem naiselikkust

1950. aastate moest inspireeritud Oh My! kleidipood leidis endale suvel uue kodu Telliskivi Loomelinnaku poetänavas, tuues kaasa värskemad tuuled ka brändi tegemistesse ja visuaalsesse kuvandisse.

_MG_3045_1

Fotod: Hele Mai Alamaa

Oh My! poe eesmärgiks on luua ja müüa rõivaid, mis eristuvad linnapildis oma silmapaistvalt erilise ja naise ilu rõhutava siluetiga. Suve lõpul toimunud fotoseeria, mille peakangelannaks on üdini naiselik ja tugev naine Merle Palmiste, toob ilmekalt välja brändi lustliku sarmi ja isikupära väärtustamise.

Samuti oli oluline roll ka koha valikul. Seeria pildistamine toimus elavas ja mitmekihilises Balti jaamas, andes muuhulgas edasi sõnumi Oh My! kleitide kantavusest igapäevaselt ja erinevates keskkondades ning situatsioonides – need on üheaegselt mugavalt praktilised ja erilised. Brändi üks looja Sirli leiab, et kleit on nende meelest kõige praktilisem rõivaese naise garderoobis.

_MG_4014_1

„Sa paned kleidi hommikul selga ja oledki kaunis ega pea muretsema, kuhu päev sind võib viia: turule, teatrisse või kohvikusse, lastega mänguväljakule. Teadlikult valitud aksessuaaridega võib lihtsamale kleidile lisada kas pidulikkust või minugi poolest turule mineku vürtsi. Üheainsa kleidiga võib käia nii teatris kui ka turul. Meie lihtne ja tagasihoidlik soov on, et naised kannaksid igapäevaselt rohkem kleite ning ei kardaks särada ja tuua esile enda naiselik võlu,” mõtestab Sirli kleidi kandmise praktilist väärtust.

_MG_3943

 

Naiselikult võluva näitlejanna Merle Palmiste koostöö Oh My! inimestega kujunes mõnusaks protsessiks, millega kõik osapooled rohkem kui rahule jäid.

_MG_3540

„Oluline kriteerium modelli valikult oli visioon, et see Eesti naine peaks olema keegi, kellele mõeldes ja keda nähes meie kleite kandmas tekiks teistes naistes kindel veendumus, et need rõivad on igapäevaselt kantavad, pannes kandja särama – tekib soov samamoodi lummavalt naiselik välja näha,” selgitab Sirli fotoshoot’i kontseptsiooni. Stilist Merit Boeijkensi soovitusel jõutigi koostööni Merle Palmistega. Kirsiks tordil oli asjaolu, et näitlejanna on juba varem rõõmuga Oh My! kleite kandnud. Seega on tema puhul tegemist naisega, kes on igas mõttes 1950.–1960-ndate stiilis riiete saadik – naiseliku stiili esindaja, kes ei karda silma paista ja eristuda. Nende riietega pole lootuski jääda märkamatuks!

Brändi muusa ja fotoseeria modelli Merle Palmiste lisab kommentaariks, et kuna talle meeldib ja ka sobib naiselik stiil, siis oli Sirli ettepanek osaleda pildistamisel väga meeldiv väljakutse, millega ta kohe nõustus.

_MG_3723

„Kantud kleidid olid mõnusad, kerged ja mängulised ning minu silmis kumab antud pildiseerialt vastu sama tulemus – mõnus ja tore. Minu jaoks on väga tähtis tiimitöö, kus kõik teaksid ja mõtleksid ühtemoodi – sellest sõltub fotoshoot’i eripära ja suuresti ka tulemus,” lisab ta. Merle ja stilist Merit on ka varem koostööd teinud, mistõttu sujus kleitide valik lähtuvalt modelli isikupärast ja brändi sõnumist loomulikult ning mõnusalt.

_MG_3581_2

 

Sirli sõnul ei ole Oh My! kleitide puhul mõtet karta, et need on loodud ühte tüüpi figuurile. Hoopis vastupidi, teadlikult tehtud valiku ja läbimõeldud stilistika kaudu tuuakse veelgi enam esile iga naise ilu oma erilisuses.

Retrohõngulisi kleite vaadates ja kandes tekib paratamatult küsimus, kuidas kõige lihtsamalt efektiivselt saavutada 1950.–1960ndatele aastatele omane stiil? Alati pole meil ju professionaalset stilisti käepärast. Sirli sõnul on siinkohal taas võtmeteguriks õigete aksessuaaride valimine ning komplekti täiustamine pisikeste nüanssidega, millele riietumisel võiks tähelepanu pöörata.

_MG_3430

„1950-ndate puhul on lihtne lainer silmale ja punane huul juba suur samm ajastule kohase look’i saavutamisel. I-le paneb punkti hoolikalt stiliseeritud soeng. Inspiratsiooni leiab kindlasti filmist Grease, kus lainelised lokid ja lintidega kaunistatud hobusesabad olid väga teemas,” selgitab ta stiliseerimise põhipunkte.

Kõige ilmekam on aga loomulikult tol ajal valitsenud rõhutatud piha ideaal. Seda saavutati ja kaharate seelikutega, millele lisati suurema efekti saavutamiseks alusseelikuid ja laiu vöösid. Sinna juurde sobis kanda nii tenniseid kui ka kõrgeid kontsi. Õlgade katteks valiti väikesed boolerojakikesed, mis omakorda visuaalselt rõhutasid väljajoonistuvat pihta. Loomulikult ei saa 1950-ndatele mõeldes vaadata mööda ka kõrge pihaga pliiatsseelikutest, millele lisati sooja saamiseks karvase kraega kampsunid või jakikesed, mis kõik olid töödeldud pihasse või vööga kokku tõmmatavad või lihtsalt napi pikkusega. Tol ajastul jõudis tugevalt moepilti ka midipikkus. Inspiratsiooni saab nii ajastust endast, kuid loomulikult on ruumi siin ka enda moemaitsele ja fantaasiale. Mänguruumi jagub piisavalt.

Minge Oh My! poodi uudistama kandmist igatsevaid kleite, sest kleite on meie tänavapilti alati rohkem vaja – toome oma naiseliku ilu ja sära rohkem esile! Sügis on selleks ideaalne aeg.

Lisa kommentaar