Roberta Eineri California Dreaming

Roberta Einer esitles oma uusimat kollektsiooni eelmisel nädalal London Fashion Weeki raames. 2018. aasta kevadsuvine looming tuli esitlusele endises Central Saint Martinsi peahoones, mis oli palmide, patjade ja meeleoluka muusikaga saanud californialiku ilme.

Tema viimase kollektsiooni temaatika pärinebki just Californiast, olles innustatud sealsest surfi- ja skeidikultuurist, mis oli populaarne 1970.–1980. aastatel, sloganitest ja graafilisest disainist. Julgest värvi- ja säraküllasest kollektsioonist õhkub Roberta loomingule omast olemust. Maksimalistlik moekunstnik vaimustub seekord ajastu fotograafide Joseph Szabo, Hugh Hollandi ja Jay Adamsi töödest – ajast, mil välibasseinid olid tühjaks lastud, et seal hoopis rulatada, kui noorus võimutses, ja oluline oli lahe olla. Ameerika kunstniku Raymond Pettiboni postrid räägivad sama keelt, mida sloganid jakkidel, kleitidel ja aksessuaaridel. Lapselikud illustratsioonid on miksitud punkrokiliku esteetikaga ning mõjutatud ka grafitikunstist.

Oma suvekollektsioonis pakub Roberta juba tuttavaid ülisuuri lohvakaid jakke sädelevate pärltikanditega, lohvakad T-särgid vahelduvad nappide nabapluusikestega, laiadele pükstele pakuvad vaheldust lühikesed kleidid. Ei puudu ka hooaja trendidele iseloomulik asümmeetrilisus. Motiividest figureerivad seekord palmid ja mereteema.

Olulist rolli mängivad, nagu ikka Roberta loomingus, erinevad tekstuurid. Pärltikandi kõrval on mitmekihiline šifoonkangas, Swarovski kristallid ning nahkaplikatsioon. Roberta on seekord kasutanud ka Vansi ketse, mis on samuti pärltikandis mustreid ning kirju täis tikitud.

Modellide olemusest õhkub rahulolu ja mõnusat olemist oma riietes, ei mingit ebamugavustunnet. Ei puudu ka robertalik girl power ja kambavaim.

Lisa kommentaar