Riina Põldroos näitas ilu ja rõõmu

Kuldnõela auhinnale nomineeritud Riina Põldroos esitles Tallinn Fashion Weeki raames rõõmu ja ilu esindavat kollektsiooni.

Vanadel kaartidel, aegadest mil maailm oli veel suures osas avastamata, kujutasid maadeavastajad kõiki vallutatud alasid nii täpselt, kui nad suutsid. Ülejäänud aladele joonistati draakonid ja kiri “Hic SVNT Dracones”- siit edasi valitsevad ainult ohud, mis on inimkonnale veel tundmata. Me kõik mäletame keskaegseid kaarte, kus laevad on langenud hiiglaslike merekoletiste ohvriks.

Kogu inimkond ületab hetkel ühte sellist suurt ookeani. Liikudes läbi tundmatute territooriumite, järgmisesse uude ajastusse, kindel oma jõus ja tehnoloogias, kuid ikkagi jäädes üllatudes alla oma nõrkustele ja võimetusele valitseda hetke.

“Kollektsioon “Siin on Draakonid” algas väga tumeda ja kergelt gootilikuna, kuid lõpuks muutus siiski järjekordselt minuks endaks. Pärast kõiki neid musti ja beeže kleidirivisid, mida ma oma karjääri jooksul teinud olen, ei resoneeru ma enam kuidagi millegi liiga monokroomse, minimalistliku, dramaatilise või depressiivsega. Ma tahan näidata ilu ja rõõmu. Nii et see kollektsioon on nagu mobiiliga Instagrami klõpsatud juhuslik pilt minu elu hetkeseisust. Lõbus, värviline, ja mitte liiga tõsiseltvõetav, mis puudutab hirmu oma enda draakonitega silmitsiseismise ees. See siin on segu Jaapani siidimaali ja keskaegsete maakaartide esteetikast, seiklustest, muinasjuttudest, kangelastest, usust, lootusest, armastusest ja usaldusest tuleviku vastu, mida näidata oskab vaid sümboolika Taro kaartidel. Mõned prindid jutustavad eepilisi lugusid, nagu illustratsioonid Grimmide muinasjuturaamatus või tasemed arvutimängus. Näiteks eepos teekonnast tundmatule maale, kus purjelaeva jälitab hiiglaslik meremadu või tüdruku ja draakoni armastuslugu, mis algab draakoni poolt põletatud külakirikuga ja lõpeb valsi ning lahingulipu katkimurdmisega. Igal juhul, ma polnud iid-ammu midagi joonistanud ja mul oli neid printe tehes ääretult lõbus!” kirjeldab Riina Põldroos värske kollektsiooni valmimist.

Üks osa kollektsioonist koosneb originaalprintidega lihtsalõikelistest rangelt sümmeetrilistest kleitidest, jakkidest ja kimonotest. Teine osa on suured monumentaalsed drapeeritud ebasümmeetrilised “lahingulaeva” kleidid. “Ma pean väga oluliseks täpselt skulptureeritud lõikeid ja värvi. Mulle meeldib toone omavahel kõrvutada ja peenelt maitsestatud koloriidid on selle kollektsiooni esteetika väga tähtis osa.”

Riina Põldroos on eesti moekunstis tegutsenud juba üle 20 aasta. Ta on tuntud oma kergelt õhulise, naiselikult terava ja muinasjutuliselt unistava stiili poolest. Loomingu ilu tuleb igatsusest puutumata sügava metsiku looduse ja muinasjuttude järele keset pragmaatilist urbanistlikku keskkonda. Kaubamärk koosneb põhiliselt õhtukleitidest ja kokteilkleitidest, järjest suurem osa kollektsioonist on mõeldud igapäevaseks kandmiseks. Riina signatuur-esemed on sametaplikatsioonidaega kleidid ja topid. Viimastel hooaegadel on lisandunud ka originaalprindid ja erikujundusega kangad.

Lisa kommentaar