Riina Laanetu moemaailma Oscaritel Dubais

Milano moenädalalt Oscari koju toonud disainer, Riina Laanetu, võttis osa World Fashion Awardsi suurejoonelisest moeüritusest Dubais. Milanos võidetud “Best Foreigner Collection” tiitel tõi kutse osaleda World Fashion Festival Awardsil moeshowga Dubais.

Fotod: Erakogu

Luksuslik moeshow toimus 28. aprillil prestiižikas Dubai Marinas – Almas Conference Centre, kus iga-aastaselt jagatakse “World Fashion Festival Awards” auhindu, mis on tuntud ka kui “Oscars for Art and Fashion”.

Sel aastal oli kohale tulnud kokku 18 disainerit üle kogu maailma. Osalejate ringis olid nii rahvusvahelised kuulsused, kuninglike perede liikmed kui ka kõrgmoe agendid, kes otsivad uusi andekaid disainereid. Lisaks on kohal suursaadikud, peakonsulid ja meediapartnerid üle maailma.

Riina Laanetu esitles spetsiaalselt Dubai ja Lähis-Ida turule suunatud kollektsiooni, millele lisasid müstilisust ja isikupära Lähis-Idale iseloomulikud peakatted ning tuhanded riietel säravad kristallid. Kollektsioon põhines Riina Laanetu signatuur Dress-Up – Dress-Down ideel, kus  rõivaste multifunktsionaalsus kingib lõputut mänguruumi sama rõivaeseme kasutamiseks erinevatel sündmustel.

 

Dubaist võlutud Riina Laanetu sõnul on üks tema uhkemaid saavutusi julgeda eristuda kirevas aga ka konservatiivses Lähis-Ida moekapitalis. “Olen väga õnnelik, et minu debüütkollektsioon võitis Dubais kohalike mõjuisikute nagu Farhana Bodi ja Jwana Karimi, aga ka moeshow külaliste südamed. Lisaks teeb rõõmu see, et saame tuua Eesti disaini veelgi tugevamalt maailma moekaardile. Dubai on kõikide võimaluste maa ja ootan põnevusega, mis meid ees ootab,” lisas Laanetu. Farhana Bodi ja Jwana Karimi on populaarse Netflixi sarja “Bling Dubai” miljonäridest staarid, mis oli ilmumisnädalal Netflixi kolmas vaadatuim mitteingliskeelne telesaade.

Lisa kommentaar