Retrohõnguline minimalism

KÄT brändi taga seisab Eesti disainer Kätlin Kikkas, kelle käekiri on viimase kahe aasta jooksul kohalikul moemaastikul esile tõusnud julgete joonte ent ajatut naiselikkust ja puhtust kandva olemusega.

See kindlameelne, minimalistlik ja retrohõnguline disain on haaranud ka Hõbenõela žürii tähelepanu – KÄT on valitud tunnustatud moekonkursi selleaastaste nominentide hulka.

Kätlin Kikkast ajendas brändi looma eelkõige kirg. Juba lapsepõlves alanud kirg moe vastu saadab disainerit tänaseni. Soov leida õige viis, aeg ning omanäoline eesmärk, milleni oma looming viia, on Kätlini jaoks pidev ja nauditav protess.

“Kaks aastat tagasi leidsin oma tee moedisainis, et luua jätkusuutlik disain Eesti naisele, kes soovib tootest rohkemat kui paari kandmist ning luitunud toodet. Soovisin luua riiet, mida naine saab kanda uhkusega ning millega kaasneb lõbusus, sest KÄT disaini saab kanda erineval moel ning erinevatel juhtudel. Eesmärgiks seega on mul alati olnud luua toode, mis asendab kapis kolme teist riideeset, ” ütles brändi autor Kikkas.

KÄTi Hõbenõela kollektsiooni iseloomustavad sügisesed toonid ning retrost laenatud lõiked, mis on uuendatud KÄTi käekirjaga – skandinaavialikud materjalid ning vimkaga detailid. Kollektsiooni iseloomustab naiselikkus ning tugevus, mis tuleb esile läbi villaste kangaste ning tugevate lõigete. “From Sunset to Sunrise kollektsioon on kõige minulikum ja intiimseim kollektsioon, mida olen teinud, olen andnud selle kollektsiooni jaoks endast kõik, “ sõnas Kätlin.

Piletid Tallinn Fashion Weeki Kuldnõela gaalale leiad siit.

Lisa kommentaar