Regle Hüsson

Mood-Performance-Tants (MPT) kavandikonkursilt pääses edasi ka Regle Hüsson, kes õpib Tartu Kõrgemas Kunstikoolis nahadisaini. Mõni aeg tagasi oli tal võimalus veeta aasta Amsterdamis praktikal sealse kõrgmoe disaineri Django Steenbakkeri käe all.

Foto: Ipi Ilves

Tema tänavuse kollektsiooni inspiratsioon tuleb naiste igapäevaelust ‒ võitlused unistuste ja karjääri nimel, võitlused armastatud inimeste heaolu eest. Naiseks olemine tähendab tugev olemist. „Battlefieldˮ näitab, millised armid on nende tugevate naiste hingemaailmas peidus. Täpsemalt lahinguhaavad, millest keegi ei tea.

Tutvusta end – kes oled, kust tuled?
Olen Regle, olen pärit Räpinast. Olen terve elu olnud kunsti sees. Huvi kunsti vastu viis mind Tartu Kunstigümnaasiumisse. Hetkel õpin Tartu Kõrgemas Kunstikoolis nahadisaini eriala neljandal kursusel. Eelmisel aastal elasin Amsterdamis, kus olin praktikal kohaliku kõrgmoe disaineri Django Steenbakkeri juures. Seal oldud aasta jooksul armusin lisaks aksessuaaride disainimisele ka rõivaste disaini.

Kes on Su muusa?
Minu muusa on tugev ja enesekindel naine ,kes paistab silma ja tunneb end oma nahas mugavalt.

Kolm omadussõna Sinu loomingu/kollektsiooni kohta
Detailne, jõuline ja ootamatu.

Maailma parim värv, mida nähes inspiratsioon voolab Sinusse?
Üldiselt avastan iga natukese aja tagant uue, maailma parima värvi. Hetkel on üks lemmikuid hele sirelililla. See värv meenutab kevadet ja päikesepaistet ning teeb lihtsalt tuju heaks. Peale selle armastan väga musta erinevaid tekstuure, näiteks nahka koos erinevate tekstiilidega.

Esmane mälestus MPT moeürituselt.
Esimene mälestus pärineb Ahhaa keskuses toimunud etenduselt, kus osalesin ise esimest korda aksessuaaride kollektsiooniga. Tegin seda koostöös kahe neiuga, kes esitasid samas oma rõivakollektsioone. Arvan, et tänu sellele üritusele saingi külge moepisiku ka edaspidiseks.

Kriitika või kiidusõnad – kumb on olulisem?
Arvan, et olulised on mõlemad. Maailma parim tunne on, kui keegi sinu loomingut hindab ja sind kiidab. See innustab edasi töötama. Viimasel ajal olen õppinud hindama ka kriitikat, sest see aitab edasi areneda ja oma tööd objektiivselt näha. Varem tundsin kriitikat kuuldes ebakindlust ja muutusin kiirelt kaitsvaks, kuid nüüd oskan tänu kriitikale oma tööd paremini analüüsida.

Kas on olemas kangas, mida iialgi ei kasutaks?
Kindlasti ei suudaks kasutada kunstkarusnahka, sest see krudiseb ja tekitab külmavärinaid.

Milline on Sinu lemmik tehnika kavandamiseks ja miks?
Kavandamist alustan tavaliselt inspireerivate piltide otsimisega ja moodboardʼi koostamisega. Mulle meeldib luua oma maailm, mille sees olles hakkan disainima. Kavandeid teen üldiselt hästi palju, proovin kõik võimalikud variandid läbi ja teen nende seast valiku.

Moesoovitus kevadeks.
Mulle väga meeldib, kuidas kevadel muutub kõik kergemaks ja heledamaks. Riietusse tulevad uuesti pastelsed toonid ja säravad värvid. See muudab hingamise kohe kuidagi vabamaks. Sellel kevadel tasuks proovida ka julgeid mustreid ja intensiivseid värvikombinatsioone. Oma igapäevasele ehk mugavamale ja lihtsamale riietusele võiks lisada kirkaid detaile. Näiteks sobitada teksad heledate ketside, värvilise pluusi ja suurte kõrvarõngaste või kaelakeega. Või mustriga püksid ja julged kingad.

Kuna moes on korraga peaaegu kõik stiilid, olekski parim soovitus mõelda oma isikupära rõhutamisele. Minu lemmiktrend on sel kevadel kindlasti monokroomsete tekstuuride kombinatsioonid, nagu võib näha Balenciaga kevadsuvisest kollektsioonist. Jumaldan, kuidas näiteks must või valge nahk läikivama materjalina on kombineeritud teiste kangaste ja detailidega. Selline õrna ja tugeva kontrast mõjub jõuliselt ja naiselikult.

Ragne kollektsiooni on võimalik näha Mood-Performance-Tants moeetendusel, mis toimub 9. mail Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis.

Lisa kommentaar