Raili Nõlvak esitleb kollektsiooni

„Naised võiksid rohkem naised välja näha,” leiab moedisainer Raili Nõlvak, kes 16. oktoobril oma moebrändi sügis- ja talverõivaste kollektsiooni esitleb.

raili_mustaknaga1.jpg

Foto: Kaupo Kikkas

Pärast kümmet aastat naisterõivaste disainimist kaubamärkidele Protten, Sangar ja Bastion, otsustas Raili Nõlvak luua endanimelise kollektsiooni. Raili on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias moedisaini eriala, õppinud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis kujunduskunsti ja Hollandis moodi.

„Loon väiketiraažilist naisterõivaste kollektsiooni, milles on heas tasakaalus kontseptuaalsus ja kommertslikkus. Rõivad on keeruka disainilahendusega, kuid siiski funktsionaalsed, nooruslikult elegantsed ja šikid. Suurt tähelepanu on pööratud väikestele erilistele detailidele ning kollektsiooni läbib alati mõni käsitööelement ‒ printide, siidimaalingute või tikandite näol. Kollektsioon on suunatud naistele, kes otsivad igapäevaeluks stiili, mis peegeldaks nende isikupära,” selgitab Raili. Disainides otsin ma alati tasakaalu funktsionaalsuse ja väljendusrikkuse vahel. Mind inspireerivad mängud vormi ja konstruktsiooniga ning väikesed humoorikad kiiksud asjade juures. Näen asju vormidena, põnevate struktuuridena. Läbiv joon minu disainides on kontrast range geomeetrilise loogika ning kerge naiseliku fluidumi vahel. Minus tekitab elevust tavapäraste klassikaliste rõivaste dekonstrueerimine ‒ algosadeks lahti võtmine ning oma äranägemise järgi uuesti kokkupanemine saavutamaks uudset välimust,ˮ lisab disainer.

Alanud sügishooajaks soovitab Raili rohkem individualismi ja isikupära väljatoomist ning vähem trendide järgimist. Raili arvates võiks iga inimene rohkem tähelepanu pöörata oma stiili leidmisele, mis haakuks tema olemusega ja sobiks kehatüübiga. Samuti leiab ta, et Eestis saab moe järgimisest rääkida ainult suveperioodil, sest ülejäänud ajal on inimesed mähkunud mustadesse vammustesse. Sügise puhul on must alati turvaline valik ning kindel investeering. Trendielemente saab aga lisada värviliste (koobaltsinine, smaragdroheline, erekollane, jõhvikapunane) aksessuaaride näol.

Kollektsiooni esitlusest osasaamiseks tuleb oma soovist teada anda hiljemalt 14. oktoobriks raili@railinolvak.com. Üritus toimub moepoes ZERO (Veerenni 24, Baltika kvartal, sisehoov) kell 18.00.

Lisa kommentaar