Pulmapäeval jää truuks enda isiklikule stiilile

9. aprillil toimus Eesti moedisaini showroomis ZERO° pulmateemaline õhtu, kus inspiratsiooni ja nõu olulise sündmuse ettevalmistuseks andsid moedisainer Kaidi Kuur koos jumestaja Nele Pandise ja soengumeister Janar Pungariga PR Juuksurisalongist.

Pulmakleidi otsimine võtab palju aega, seega soovitab moedisainer Kaidi Kuur aegsasti ettevalmistustega alustada. Ta soovitab disaineriga ühendust võtta juba vähemalt pool aastat varem. Enne esimest kohtumist on mõttekas tulevasel pruudil teha ka eeltööd – panna paika peo toimumise asukoht ning pulmade stiil, mõelda värvivalikule, panna paika eelarve ning tegumoe eelistus. Proovides käies on hea mõte võtta kaasa nii kingad, pesu kui ka ehted, et pulmapäeval ootamatuid üllatusi ei tekiks.

Kleidi tellimisel soovitab Kaidi usaldada disainerit ning pulmakleidi valimisel tasub kindlasti meeles pidada, et fotodel ja moeajakirjades vaadatud kleit ei pruugi reaalsuses tellija kehakujuga sobituda.

Erinevate värvide kasutamine, näiteks pastelne sinine, roosa, korall ning metalsed toonid on ideaalsed naisele, kes ei armasta valget või on loomuselt julged katsetajad. Ka värvilist pruutkeiti saab hästi kokku sobitada mehe lipsu, mansetinööpide, kingade ja ülikonnaga.

Kleidi asemel võib pruut alternatiivina kanda pluusi ja seelikut ning hilisemaks tantsulisemaks pulmapeoks vahetada piduliku pika seeliku lühema variandi vastu. Kaidi Kuur ei välista ka pükse või veelgi ekstreemsemaid lahendusi. Tähtis on pruudil jääda iseendaks ja kohandada pulmi oma stiili või pulmade tervikliku lahendusega kooskõlla.

Juuksur Janar Pungar ning jumestaja Nele Pandis rõhutavad, et pulmasoeng ning meik on koostöö disaineri jumestuskunstniku ja juuksuri, aga ka moedisaineri ja fotograafi vahel. Oluline on luua kooskõla ja harmoonia, et lõpptulemus oleks ka aastakümnete pärast piltidelt ilus vaadata. Nagu ka kleidi puhul, tuleks soengu valikul lähtuda pulmapeo asukohast ning stiilist.

Kahtlemata on oluline teha proovisoeng ja –meik, et proovida mitut varianti. Soeng peaks olema silmapaistev erinevatest külgedest, samuti tuleb kooskõlla viia nii peaehted kui ka pruudikimp. Nii jumestaja kui juuksuri juurde on môistlik aeg kirja panna juba mitu kuud ette.

Sel suvel on moes voogavad ja elegantselt naiselikud soengud, jumestuses on moes taas naturaalne kumav loomulik look. Kõige olulisem on aga jääda truuks oma isiklikule stiilile, et tunda pulmapäeval ennast võimalikult hästi, enesekindlalt ja ilusalt.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar