Puhas valge algus

Kaidi Kuur on tagasi võimsamalt ja suurejoonelisemalt kui kunagi varem! Paar aastat pausi, mille tingis emaks saamine, on möödas ning sel kevadel tutvustab Kaidi taas oma loomingut laiemale publikule.

Kaidi Kuur

Foto: Janne Luigla

Kaidi on tuntud oma imekaunite kleitide poolest, millest igaüks on kordumatu. Kaidi looming valmib peamiselt käsitööna, ta kasutab ainult parimaid kangaid ja isikupära saavutab, lisades tikandi või heelgelpitsi.

Oma loominguga on Kaidi meid vaimustanud juba viis aastat. Sel kevadel aga on õrnus ja puhtus, mis on inspireeritud poja sünnist, viinud Kaidi loomingu uuele tasemele. Kollektsioon „Waterlily” on pühendatud puhtusele, õrnusele ja uuele algusele. Kaidi esitleb oma pulma- ja õhtukleitide kollektsiooni Tallinn Fashion Weeki raames, avades oma etendusega esimese päeva.

Kaidi on enda sõnul sel korral pühendanud oma kollektsiooni pruutidele, soovides anda edasi sõnumi uuest algusest. Just nagu kevad looduses ja pruutide jaoks abiellumine, on tema jaoks seekordne kollektsioon uus algus.

Kaidi Kuur kollektsioon, foto Lilian Merila (2)

Foto: Lilian Merila

Inspiratsioonist rääkides lähevad Kaidi silmad särama, kui ta energiliselt kirjeldab: „Vesi, meri, rand, päikesepaiste sillerdaval merel. Soe tuul ja hinges on unistused, rahu, minimalistlik tühjus. Mind inspireerivad läbipaistvus, nagu vesi, õhk, tuul, armastus… Seega kaovad värvid ning jääb puhas valge valgus.” Iga Kaidi teos on ainulaadne ja kordumatu, kahte samasugust kleiti ei ole. „Jah, see nõuab aega, pühendumist igale kleidile ja detailile, kuid see on minu jaoks tähtis. Iga kleit on kordumatu, see annab kandjale unikaalsuse ja kindlustustunde. Minule kui loojale on see aga põnev väljakutse. Ma naudin just nimelt, et loon iga kord uut, panen sinna oma hinge ja südame ning sisenen viivuks kandja maailma”.

Kaidi loomingu eesmärk on tuua esile ilu, rõhutada iga kandja isikupära ja lasta sel särada. „Kollektsioone tutvustades soovin inspireerida naisi, näidata viise, kuidas kaunis ese võib olla ühtmoodi julge ja uudne, mõjudes ilusa ja naiselikuna. Minule kui disainerile on kollektsiooniga töö katsetamine, uute ideede proovimine, ka endast uute kihtide leidmine. See on põnev ja mul on hea meel oma moeloomingut teistele tutvustada,” rõhutab disainer.

Kaidi Kuuri kollektsiooni tutvustus toimub 16. märtsil kell 18.00 Tallinn Fashion Weeki raames, Hilton Tallinn Park hotellis.

Lisa kommentaar