Praktilise ilu looja

Femmel on alati suur ja siiras rõõm tervitada uusi tegijaid meie moemaastikul. Veel suuremat rõõmu valmistab meile aga see, kui saame neid noori ja andekaid disainereid ka Sulle tutvustada. Niisiis: palun saa tuttavaks Jana Tafenau ning tema uhiuue kollektsiooniga „Spring 2016”.

Janat

Foto: Thomas Woland

Kollektsioon „Spring 2016” on mõeldud kiire ja mitmekesise elutempoga naisele, kellele on ühtviisi oluline nii rõivaste ilu ja väljapeetus kui ka nende mugavus ja praktilisus. Naine peab ennast terve pika ja tegusa päeva jooksul kaunilt ja mugavalt tundma. Tähtis on, et samade rõivastega saaks ta tegutseda kontoris, tõtata pärast tööd kontserdile ning nautida hilisõhtul mõnes restoranis kallimaga head toitu. Jana Tafenau on öelnud, et riided on kandmiseks. Tema kui kunstniku looming pole pelgalt pompoosne moekunst, mis sobiks pigem muuseumisse imetlemiseks kui naistele kandmiseks. Jana soovib, et naised tema loomingut kannaksid ja selle kandmist naudiksid. Jana on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ning töötanud pikki aastaid arhitektuuri erialal. Teatav arhitektuurilisus ja vormidega mängimine peegeldub ka tema moeloomingus. Lihtsale ja elegantse üldmuljele annavad lisaväärtust läbimõeldud detailid ja viimistletud lõpptulemus.

Jana rääkis Femmele pisut lähemalt oma teest moemaailma ning isikliku brändi loomiseni ning jagas meiega oma unistusi ja tulevikuplaane.

Jana, me lihtsalt peame seda Sinu kui moedisaineri käest küsima ‒ kuidas Sa moemaailma üldse jõudsid?

Olen kogu oma elu olnud seotud riiete loomisega. Minu ema ja vanaema olid ka ise väga andekad rõivaste tegijad: Nad olid ideid ja inspiratsiooni täis, õmblesid ja kudusid suurepäraselt. Riiete disain ja õmblemine on olnud minu perekonnas alati traditsiooniline tegevus, mis on läinud ühest põlvkonnast teise. See oli niivõrd loomulik, et millegi pärast just sel põhjusel ma ei mõelnudki kunagi disaineriks saada. Ja ma arvan, et ka toonane koolisüsteem mõjutas minu arvamust. Koolis püüdsin end rohkem realiseerida tehnilistes ainetes nagu matemaatika, füüsika ja keemia. Hiljem astusin sisse Tallinna Tehnikaülikooli ning töötasin aastaid arhitektuuri erialal.

Janataf

Foto: Kirill Gvozdev

2002. aastal võitsin Miss Estonia tiitli ning töötasin pärast seda modellina Euroopa moepealinnades. See andiski mulle tõuke tegeleda moega. 2011. aastal sain ahvatleva pakkumise minna Moskvasse Prantsuse naisterõivaste moebrändi Marc & André manager’iks. Tasapisi hakkasin tegema ka stilistikat ning üha rohkem inimesi tundsid huvi minu riiete vastu, mille olin endale ise disaininud ja valmistanud. Seejuures ärgitasid ka sõbrad mind looma isiklikku rõivabrändi. Ja nii see asi alguse saigi.

Palun räägi meile pisut täpsemalt oma kollektsioonist „Spring 2016”.

Minu kollektsioon „Spring 2016” on orienteeritud linnas elavale ja kiire elustiiliga naisele. Kiire elutempo tõttu oleme tihti sunnitud läbi mõtlema enda terve päeva rõivavaliku, näiteks on vaja pärast tööd kontorist jõuda kohe romantilisele kohtumisele, kunstigaleriisse või tähtsale sündmusele. Minu kollektsiooni riided annavad võimaluse näha välja suurepärane terve päeva jooksul. Peale selle on minu loodud rõivad hästi mugavad. Ma pakun ainult naturaalseid ja kõrge kvaliteediga kangaid, mis on ka keskkonnahoidlikud. Kollektsiooni lõigetes kasutan puhtaid arhitektuurseid vorme. Stiililt on tegemist sümbioosiga klassikalisest ladylike’ist, sportlikult šikist ja minimalismist. Sel põhjusel näevad rõivad välja elegantsed, kuid lõdvestatud siluetiga. Tahaksin ka tähelepanu pöörata sellele, et lõiked sobivad nii saledatele kui ka atraktiivsete vormidega naistele. Mõlemal juhul on minu eesmärk säilitada silueti stiilsust. Värvid peegeldavad kevade äratust ja värskust, põhimõtteliselt kasutan heledaid, õrnu ja kreemikaid toone.

Mis Sind inspireerib?

Mind inspireerib absoluutselt kõik! Päris ausalt! Räägitakse, et kunstinimesed peegeldavad reaalsust ja aega, milles nad elavad. See vastab tõele. Mind võivad inspireerida suure linna tänavad või udune hommik mere ääres. Kindlasti annab ka minu eelmine suur töökogemus arhitektuuri erialal endast märku. Mulle väga meeldivad puhtad arhitektuursed vormid ja jooned ning esteetiline lihtsus ja läbipaistvus. Enda kollektsiooni loomisel võtan alati arvesse nii esteetilist kui ka praktilist poolt. Minu eesmärk on ilus ja kandev. Kollektsioonide loomisel ei otsi ma lihtsalt isiklikku eneseväljendust; minu eesmärk on ennekõike riietada naisi. Milleks meile siis riided? Ikka kandmiseks!

Millised on Sinu kui moedisaineri unistused ja tulevikuplaanid?

Hetkel töötan üksi. Kõik etapid teen ise: disain, modelleerimine ja õmblemine. Lähim plaan on avada Tallinnas enda brändi show-ruum. Arvan, et oma ruumini jõudmine on praegu kõige tähtsam ning kui see ükskord valmis saab, siis anna sellest kindlasti ka meedia vahendusel teada. Plaan on aga alati üks ja sama – riietada naisi, otsida nende unikaalset eneseväljendust sotsiaalses elus ja aidata neil avastada tõelist ilu.

Kollektsiooni saab tutvuda ja selga proovida show-ruumis aadressil Kreutzwaldi 5‒14, oma tulekust võiks eelnevalt teada anda nr 51925390, jana.tafenau@gmail.com. Soovi korral saab kasutada ka individuaalse stiili loomise teenust, sest Jana eesmärk on, et valitud tooted perfektselt keha kuju järgi istuks!

Lisa kommentaar