Postmodernistlik nägemus

Tiina Talumees Moestuudio esitleb 21. novembril Rahvusraamatukogus oma uut couture kollektsiooni „Urban Melody“. Tiina looming väljendab seekord postmodernistlikku nägemust kaasaegse naise riietuses.

2_v

Foto: Viktor Koshkin

 

Tiina Talumehe kollektsiooni iseloomustavad julged jooned, tugevad värvid ja tuntavad viited postmodernistlikule arhitektuurile. Kollektsioon annab edasi linnavõnkeid, mis materialiseeruvad geomeetrilistes ja kandilistes lõigetes, konkreetsuses ning selgetes värvides ja tõmmetes. „Kollektsiooni üheks inspiratsiooniallikaks on urbanism. Minu uut loomingut on samuti mõjutanud Raine Karbi loodud Rahvusraamatukogu jõulised vormid, mille kajastusi leiab ka „Urban Melody“ rõivastes,“ ütles Tiina.

Kollektsioon „Urban Melody“ koosneb kleitidest, seelikutest ja jakkidest, mis viitavad linnamotiividele. Rõivastele lisavad urbanistlikku hõngu nahast jakid. Materjalidest on kasutab Talumees oma igasügisesi lemmikuid – villakreppi, villajerseyt, siidi ja šifooni. „Uues kollektsioonis esitan oma nägemuse ühe linna siluetist. Samas, näiteks pitsi näeb tavapärasest vähem ja see on esitletud vähem romantilises võtmes,“ lisas Tiina Talumees.

1_v

Foto: Viktor Koshkin

Kollektsiooni „Urban Melody“ esitluse suurtoetaja on Toyota. Eesti moodi toetab Colonna Kinnisvara. Külalisi kostitab joogiga Xante (Altia Eesti) ning värskendust pakub Vichy vesi. Modellide soengu ja meigi eest hoolitseb L’Oréal. Modellide jalanõud pärinevad DUNE kingapoest. Tutvuda saab Rahvusraamatukogu moekirjandusega.

„Urban Melody“ kollektsiooni esitlus toimub Eesti Rahvusraamatukogus 21. novembril algusega kell 21.00. Uksed avatakse kell 20.00. Piletid hinnaga 15 eurot on müügil Piletilevis ja kohapeal.

Lisa kommentaar