Perit Muuga suvesonett

Perit Muuga uus kollektsioon “Suvesonett” on justkui romantiline luuletus suvisest unistusest. Uduses hommikus viirastunud ebamaistest emotsioonidest tõusnud jumalannad astuvad igapäevaellu otsekui luuleridadelt. Mahedad beežid ja hallid toonid on erinevate kaunite varjunditega. Kangastel figureerivad romantiliste piltidega ajaloohõngulised mustrid ja õrnad loodusmotiivid. Pehmete murtud toonide ja retromeeleolus lõigetega meenutab kollektsioon kolmekümnendate malbet naiselikkust. Mustrite ja ehete kaudu viib aga rändama viktoriaanlikule Inglismaale.

Kasutatud materjalideks on nahasõbralik puuvill, mittekortsuv trikotaaž, siidine kostüümikangas ja õrn pits sametmotiividega. Enamik rõivaid sobivad nii argipäeval kandmiseks kui ka suvisele pidulikule üritusele. Lisaks leiab kollektsioonist romantilise pitsist käekoti, kõrvarõngad, kaelakeed, käevõrud, sõrmused ja palju erinevaid prosse, mis sobituvad ideaalselt erinevate riietuste juurde.

“Kollektsiooni  inspiratsioon pärineb suuresti koroonakriisi ajal Lõuna-Eesti talus veedetud ajast. Hommikusele kasteheinasele murule astudes paitas päike õrnalt läbi puuvõrade, soojendades veel varajaste tundide jahedat õhku. Talumaja kulunud laudiselt koorunud värv paljastas erinevaid mahedaid toonivarjundeid. Laisad pärastlõunad ja uimane aja kulg viisid mõtted kunagistele aristrokraatide väljapeetud piknikele. Nõnda sündiski seekord malbe ja muinasjutuline, justkui pehme udu sisse mattunud kollektsioon.” kirjeldab Perit Muuga kollektsiooni loomise tagamaid.

Kollektsiooni saab uudistada Perit Muuga salongis aadressil Masina 22. Avatud E-R 9-17, muul ajal etteteatamisel.  Võta ühendust perit.muuga@gmail.com, tel 53 40 5814.

Lisa kommentaar