Perit Muuga kummaline salamaailm

13. oktoobri õhtul esitles Perit Muuga troopilises Fahle Park klaasgaleriis oma uut kollektsiooni “Kummaline salamaailm”.

Perit Muuga uus kollektsioon “Kummaline salamaailm” piilub putukate kütkestavalt mitmekesisesse ellu. Putukad rajavad kõige hämmastavamaid ehitisi ja loovad isevärki sümbioose erinevate taimede ning loomadega. Ka omavaheline suhtlus võib olla sama keerukas kui inimmaailmas, näiteks sipelgad võivad pidada isegi orje. Putukate maailmast võib leida kõige veidramaid kohastumusi. Aleksei Turovski on rääkinud putukatest, kes näevad ultraviolettkiirgust, kes helendavad, kuulevad ultraheli ja isegi rõivastuvad oma ohvri laipadega.

“Kummalises salamaailmas” lendavad ringi elegantsed liblikad, sillerdavad säravad kiilid, sumisevad mesilased, siristavad ritsikad, punuvad võrku ämblikud, askeldavad sipelgad ja mardikad ning isegi prussakad. Abstraktsete mustritega trikotaažkleidid meenutavad pealtnäha nii vaikset, kuid elust kihavat alusmetsa. Sügavates toonides sametkleidid ja -mantlid on justkui pehmed põnevate vormidega putukakehad. Tepitud joped ja läikivad kostüümid säravad silmipimestavalt erksate mardikatena. Õrnad plisseeritud organzakleidid virvendavad õhus justkui sillerdavad kiilitiivad. Kollektsiooni kaunistavad detailiderohked putukatega aplikatsioonid ja metallist pisikesed ripatsid. Lendlevad narmad viivad mõtted ühtaegu nii tuule käes õõtsuvatele ämblikuvõrkudele kui ka paljude putukaliikide graatsilistele jalgadele.

Kollektsiooniga saab tutvuda esmaspäeval, 18. oktoobril kell 17.00-20.00 aadressil Masina 22, Tallinn.

Lisa kommentaar