Perit Muuga esitleb uut kollektsiooni

14. novembril esitleb moedisainer Perit Muuga oma uut kollektsiooni „Põhjavalgus”, mis on inspireeritud põhjamaade pikkade pimedate talveööde müstilisest valgusest. Kangaste abstraktsed mustrid peegeldavad virmaliste lummavat ilu ning luksuslik samet ja sillerdavad litrid loovad küllusliku põneva terviku. Periti rõivastelt tuntud hundid on seekord aga läinud kosmosesse rändama.

„Minu jaoks algab kõik ideest, aga lõpuks otsustavad ikkagi kangad kogu kollektsiooni olemuse. Alguses on üks kindel kontseptsioon ja kui hakkan kangaid valima, siis vaimustun tavaliselt millestki muust ja kogu kollektsioon muutub. Aga just nii ongi kõige parem luua, protsessi käigus. Seekord on kangastel kindlasti taas keskne roll – abstraktsemad mustrid kui tavaliselt, kohati lausa veidi hullumeelsed vikerkaarevärvid, on pisut ebatavaline valik talveks. Aga miks peakski igal sügisel kõik kandma vaid ploomilillat,” kommenteerib Perit oma uue kollektsiooni tagamaid.

„Seekord valmivad rõivaste juurde ka naturaalsetest kividest isikupärased ehted. Käsitööna valmistatud hõbedast ja poleerimata kividest ehted mõjuvad robustselt ja jõuliselt. Kollektsiooni läbib punupatsi temaatika, seda nii rõivastel, soengutes kui ka ehetel. Ehetel on kasutatud mustast kunstnahast efektseid punupaelu. Kas uskuda kivide energeetilist mõju või ei, on juba igaühe enda südame küsimus“.

Omaette loominguliseks seikluseks on alati ka kollektsioonide pildistamised. „Periti kollektsioonide pildistamised toimuvad sageli üsnagi ekstreemsetes oludes – trotsida tuleb külma, tuult, vihma või lausa hobusesõnnikut. Ka see kord polnud erandiks. Modellil tuli kõrgete kontsadega mööda Rummu karjääri ekstreemset maastikku ringi turnida ja poseerida ning seda paarikraadises külmas ning läbilõikavas tuules. Modell Lisette Pomerants oli supertubli ja suutis endast sada protsenti anda. Seekord oli meil ka juuksur Aili Püss võttel kaasas, kes pildistamise ajal käigupealt auto tagaistmel uue soengu valmis meisterdas. Igathes lõpputulemus sai igati äge. Vaadake ja veenduge ise galeriist,” kommenteerib fotograaf Kristiina Tiimus.

Sel õhtul laulab Laura Põldvere.
Müstilise LED-tulede showga esineb Kelfirius.
Õhtu on tasuta, palutakse vaid eelnevalt registreerida perit.muuga.fashion@gmail.com.

Kollektsiooni esitlus toimub 14. novembril Triinude Toiduministeeriumis aadressil Masina 20. Uksed avatakse kell 18, show algab kell 19.

Kollektsiooniga tutvumise salongiõhtu toimub 20. novembril kell 17–20 Masina 22.

Lisa kommentaar