Perit Muuga esitleb oma uut kollektsiooni

Sel kolmapäeval, 13. oktoobril esitleb Perit Muuga Fahle Park klaasgaleriis oma uut kollektsiooni “Kummaline salamaailm”.

Perit

Foto: Erakogu

Perit Muuga uus kollektsioon “Kummaline salamaailm” piilub putukate mitmekesisesse ellu. Putukad rajavad kõige hämmastavamaid ehitisi ja loovad isevärki sümbioose erinevate taimede ning loomadega. Ka omavaheline suhtlus võib olla sama keerukas kui inimmaailmas, näiteks sipelgad võivad pidada isegi orje. Putukate maailmast võib leida kõige veidramaid kohastumusi. Aleksei Turovski on rääkinud putukatest, kes näevad ultraviolettkiirgust, kes helendavad, kuulevad ultraheli ja isegi rõivastuvad oma ohvri laipadega.

Perit_muuga

Foto: Siiri Kumari

“Kummalises salamaailmas” lendavad ringi elegantsed liblikad, sillerdavad säravad kiilid, sumisevad mesilased, siristavad ritsikad, punuvad võrku ämblikud, askeldavad sipelgad ja mardikad ning isegi prussakad. Abstraktsete mustritega trikotaažkleidid meenutavad pealtnäha nii vaikset, kuid elust kihavat alusmetsa. Sügavates toonides sametkleidid ja -mantlid on justkui pehmed põnevate vormidega putukakehad. Tepitud joped ja läikivad kostüümid säravad silmipimestavalt erksate mardikatena. Õrnad plisseeritud organzakleidid virvendavad õhus justkui sillerdavad kiilitiivad. Kollektsiooni kaunistavad detailiderohked putukatega aplikatsioonid ja metallist pisikesed ripatsid. Lendlevad narmad viivad mõtted ühtaegu nii tuule käes õõtsuvatele ämblikuvõrkudele kui ka paljude putukaliikide graatsilistele jalgadele.

Ämblikuna tõuseb kõrgustesse õhuakrobaat Lizeth Volk.

Kollektsiooni “Kummaline salamaailm” esitlus toimub 13. oktoobril Fahle Park klaasgaleriis, aadressil Tartu mnt 80. Uksed avatakse kell 17.30, etenduse algus 19.00.

Sissepääs tasuta. Palume eelnevalt registreerida perit.muuga.fashion@gmail.com.

Sissepääsuks võta palun kaasa isikut tõendav dokument ja lisaks COVID-19 vaktsineerimispass või COVID-19 haiguse läbipõdemist tõendav dokument või negatiivset testitulemust tõendav dokument. Kohapeal on võimalik teha ka kiirtesti, tasu 5€. Palume eelnevalt testimise soovist maili teel märku anda. Palume varuda testimiseks piisavalt aega.

Kollektsiooniga tutvumise õhtu toimub esmaspäeval, 18. oktoobril kell 17.00-20.00 aadressil Masina 22, Tallinn.

Lisa kommentaar