Perekonnale mõeldes

Viimastel aastatel on erilist tähelepanu pälvinud nn family look ‒ komme, et ühe pere liikmed kannavad sarnaseid riided.

See tendents sai alguse eelmise sajandi 20ndatel aastatel suure depressiooni ajastul Ameerikas, mil valitsuse pingutused olid suunatud perekonnaelu ja -väärtuste edendamisele. Family look oli populaarne ka 60ndatel ja 70ndate lõpul. Seda kinnitavad nimetatud perioodil valminud filmid ja väljaantud moeajakirjad. Oma erilist populaarsust on family look saavutanud aga suuresti tänu popmuusika kuningannale Madonnale, kelle tütre Lourdes’i riided olid ema disainerriiete täpsed koopiad. Väikeste moeteoste loomisel pingutasid päris mitmed tuntud couturier’d.

Teame, et perekond ning vanemate ja laste omavahelised suhted on ajatud väärtused, mis rikastavad meie elu. Just see ongi family look’i populaarsuse aluseks. Perekeskne stiil jäi paljude inimeste hinge ning tänu sellele hakkasid mitmed tuntud disainerid, nagu näiteks Chanel, Lanvin, Sophia Webster, pöörama tähelepanu family look’ile ning disainisid vanematele ja lastele sarnaseid riideid ja aksessuaare. Selle aasta kevadel haaras endale moeaustajate tähelepanu aga emadele pühendatud Dolce & Gabbana kollektsioon, mis pälvis moenädala kõige südamlikuma sündmuse tiitli. Emadusele au avaldav ja mitmeid ema-tütre riideesemeid sisaldav kollektsioon „Viva la Mama!ˮ on algatanud uue family look’i populaarsuse laine. Ka mitmed filmistaarid on läinud stiiliga kaasa. Populaarseimad neist on Angelina Jolie ja Victoria Beckham ‒ moenädalate sagedased külalised, kelle laste stiilid on alati olnud oma tuntud emade stiili peegelduseks.

Siinkohal olgu rõhutatud, et family look ei ole vaid järjekordne moegurude kapriis, vaid omaette filosoofia. Psühholoogid on seisukohal, et kui lapsed ja vanemad kannavad sarnaseid riideid, soodustab see pere ühtlustunde teket ja perekesksete väärtuste loomist. Family look on eriti tähtis lastele, kes soovivad olla oma ema või isa moodi. Ka vanematel on hea meel aega tagasi pöörata ja enda lapsepõlve kauneid hetki meelde tuletada. Sellisel põhimõttel lastega sarnaste riiete kandmine on omamoodi mäng, mis lubab vanematel mõneks hetkeks lasteks saada ja vastupidi.

Kahjuks on family look siiani Eesti moedisainerite huviorbiidist välja jäänud. Ette on näidata vaid üksikud, eritellimisel valmistatud riided. Ebaõiglast olukorda on aga koostöös laste brändiriiete veebipoega www.viamigliore.com hakanud lahendama andekas disainer Natali Õnnis. Tegemist on noorte emadega, kelle jaoks on kõige muu hulgas ka tähtis, et nende lapsed oleksid ilusti ja tänapäevaselt riides. Nende soov on, et laste riietus harmoneeruks ema välimusega ning jätaks ühtlase mulje.

Natali Õnnise loodud pisikollektsioon hõlmab kuute imeilusat õrna kleiti, mis stiili, kanga ja värvi poolest peegeldavad disaineri täismahulist kevad- ja suverõivaste kollektsiooni. Igat kleiti on loodud vaid üks. Laste ja täiskasvanute kleite saab selga proovida ja osta Natali Õnnise stuudiost, aadressil Raua 21.

Eriliselt šiki oleku pere välimusele annavad sarnased esemed olenemata sellest, kas need on riided või aksessuaarid. Tänu Natali Õnnisele on tütarde ja emade jaoks selliste kombinatsioonide leidmise probleem lahendatud. Natali on lubanud oma tütarde-emade pisikollektsiooni loomisest saadud inspiratsiooni kasutada ka samas stiilis poiste-isade family lookʼi kollektsiooni valmistamisel. Seniks aga nautigem kaunist suve ja oodakem sügist, sest siis peaks valmima Natali Õnnise uus family lookʼi stiilis kollektsioon!

Lisa kommentaar