Peps peplum

Kõige kelmikam kokteilikleit, jakk ning seelik on dekoreeritud taljel ilutseva kähara voldireaga. Kuigi peplum ei ole maailma universaalseim rõivaese – pigem silmapaistev ja edevusest pungil –, paneb see nii mõnegi moetundliku südame kiiremini põksuma. 

Edevad voldikesed võivad esineda nii kähara satsireana kui väljapeetult tasakaalukate voltidena. Igal juhul – olgu nad pikad või lühikesed, volüümikad, skulpturaalsed või konservatiivsed – lisavad nad igale rõivastusele parajal hulgal glamuuri ning draamat.  

Lanvin+Fall+2012+Ad+Campaign+3

Stiilinäide peplumist, Lanvin 2012 sügiskollektsioon

Peplumi põhiülesandeks on teha kniks ja kummardus kandja taljele ning lisada kurvikust puusadele. Kui Sa ei taha oma puusadele lisatähelepanu tõmmata, võib peplum mõjuda veidi hirmutavalt. Samas on pepsist dekoratsioonist vaimustuses nii Beyonce ning Liv Tyler, kes mõlemad tuntud kurvikate diivadena, mis tähendab, et poes peplumit kohates võiksid talle vähemalt riietuskabiinis võimaluse anda. Oluline on leida tasakaal õlgade, puusade ning talje vahel, et tulemuseks oleks ilus liivakellasiluett.

Kui juba oled ihaldusväärse liivakellasilueti omanik, lisab peplum figuurile veelgi rõhku. Kui Sind on õnnistatud võimsa büstiga, mõjub värviline peplumseelik koos tumedamat tooni pluusi või topiga tasakaalustavalt. Kõrge värvliga seelik aitab peita ka kõhukest. Pirnikujulise kehaga naistel tasakaalustab hästiistuv ja õigest materjalist peplum üleliigseid kurve. Kõhnemapoolsetele daamidele pakub satsirida aga lisakurvikust.

Käharate voltidega kaunistatud jakikest, pükse, seelikut või kleiti valides pea meeles peplumi põhireeglit: see ei tohi meenutada voodikatte kroogitud ääriseid ega vanaema satsilist kardinat. Võti peitub hea lõike ja kvaliteetse kanga koostöös. Õige peplum on küll lõbus, ent väärikas. Ideaalne saatja vana kooli naiselikkuse austajale.

Reeglina pliiatsseeliku kuju meenutava peplumseeliku/-kleidi kõige turvalisem pikkus lõpeb põlvede juures (põlvede all). Kingadest võiksid peplumi juurde valida midagi kõrgekontsalist. Kui peplum-sats ehib jakki, võid ta vabalt paari panna ka kitsaste pükstega.

Lühidalt öeldes: kuigi peplum on üks nõudlik ja tähelepanumaias tegelane, soovitame selle kindlasti ära proovida.

 

Lisa kommentaar