Pallase tekstiiliosakonna üliõpilased New Yorgis disainipreemia finaalis!

Pallase tekstiiliosakonna üliõpilased pääsesid kahe projektiga ülemaailmse tekstiili- ja moeüliõpilastele suunatud preemiakonkursi finaali. Kolmanda kursuse üliõpilased Liisi Tamm ja Anett Niine ning vilistlane Mari-Triin Kirs esitasid oma projektid New Yorgi tekstiilikuu raames korraldatavale Dorothy Waxmani konkursile ning jõudsid žürii otsusel 25 parima osaleja seas konkursi lõppvooru. Finalistide töid eksponeeritakse 23.-27. septembrini 2019. a Mohawk showroom’is New Yorgis.

weawe

MultiWeave tehnoloogias rõivakollektsioon WEAWE. Foto: Getter Kuusmaa

Liisi Tamm ja Anett Niine esitasid konkursile eksperimentaalsel kangadisainil põhineva kollektsiooni WEAWE, mis kasutab Pallase tekstiiliosakonna dotsent Kadi Pajupuu poolt loodud uudse MultiWeave tehnoloogia võimalusi kangastruktuuride loomiseks. Nimetatud tehnoloogias valminud katsetusi esitleti 2018. aastal Disainiöö raames toimunud tudengite tööde väljapanekus Tallinnas ning 2019. aastal toimunud rahvusvahelisel tekstiilitriennaalil YTAT Lodzis, Poolas. Edasiarendusena valmis Anett Niine ja Liisi Tamme koostöös rõivakollektsioon WEAWE, millega osaleti ERKI moeshowl 2019. MultiWeave tehnoloogia arendamist ja tudengite osalemist New Yorgi tekstiilikuu üritustel toetavad ettevõtted Haine OÜ ja Fein-Elast Estonia OÜ.

kududes vabadust

Kestlikest kiududest eksperimentaalsed kangad. Foto: Siret Bugajev

Mari-Triin Kirs osaleb konkursil oma lõputööga “Kududes vabadust – kestlikest kiududest eksperimentaalsed kangad” (juhendaja Kristina Paju). Kasutades Kadi Pajupuu leiutatud uudset suga RailReed valmisid kangastelgedel eksperimentaalsed kangad. Oma tööga soovib Mari-Triin Kirs muuta traditsioonilist arusaama, et kootud kangas peab olema rangelt ühtlase tiheduse, kuju ja kvaliteediga ning seetõttu võtab kudumine algmaterjalilt vabaduse olla isikupärane. Kasutatud materjalid – lina, kanep, nõges – väljendavad püüdlust ebatäiuslikkuse, kasinuse, lihtsakoelisuse ja tarbimiskultuuri hülgamise poole.

Mõlemad tööd on Disainiöö 2019 raames eksponeeritud disaini- ja arhitektuurikoolide väljapanekul Telliskivi rohelises saalis, väljapanekuga saab tutvuda kuni 22.09.2019.

Preemia saaja kuulutatakse välja 20. septembril 2019 Talking Textiles konverentsil ning veebilehel trendtablet.com. Anett Niine ja Liisi Tamme muljeid New Yorgi tekstiilikuu sündmustelt, saab jälgida Pallase tekstiiliosakonna Instagramikontolt @tekstiilpallas

Lisa kommentaar