Palju õnne Kristel!

Eilne Tallinn Fashion Weeki avapäev kulmineerus suurejoonelise Kuldnõel 20 galaga, mille käigus anti üle tänavused Kuldnõela ja Hõbenõela auhinnad. Loomingulist järjepidevust, kvaliteeti ja ilu hindava Kuldnõela pälvis kudumikuninganna ja loovhuligaan Kristel Kuslapuu.

Kuldnõela auhinna võitis Kristel Kuslapuu, kes nomineeriti Eesti tähtsaimale moeauhinnale juba teist korda. Kristeli loomingut iseloomustab koloriitne, mitte ühelegi reeglile alluv käekiri, mis väljendub tema vormijulges, kontrastses ja provokatiivses disainikeeles. Skulptuurselt suuri vorme ja ühiskonnakriitilist disaini viljelev Kristel ujub vastuvoolu kodumaa rõivaloomega ning tema värvikat, originaalsusest pulbitsevat ja mässumeelset disainihinge on tunnustanud ka välismaa moeeksperdid ning rahvusvahelised konkursid.

Žüriiliige Kristina Herodes sõnab, et mood on hea indikaator ühiskonna mõttelaine tabamiseks ning lisab, et selle aasta Kuldnõela ja Hõbenõela võidud illustreerivad seda hästi. “Ajad on liiga rahutud selleks, et vaimustuda filigraansest, täiuslikkuseni timmitud puhtast esteetikast. Ma isegi ei tea, kas klassikaline ilu ja glamuur tänases maailma üldse enam ilus tundubki, sel oleks nagu möödunud aegade mekk,” ütleb ta.

Kristel Kuslapuu võitu kommenteerib Herodes järgnevalt: “Tema pöörane moe-performance ja kogu looming kuulub moekunsti mässajate hulka – äärealale, teisitimõtlejate maale. Sedasorti hullud asjad võidavad siis, kui neid hoiab üleval kunstniku väga aus idee ning tervik haagib aja rütmiga. Kõrvalt võib näida see kerge žanr – kui moodi huumori ja eneseirooniaga timmida, siis saab kindlasti midagi lõbusat. Tegelikult nii ei ole. Tähenduseta asjad on võõristavalt õõnsad. Mis on Kristeli trump terves moemaailmas? Tema töös on tähendus ning ta julgeb olla täiesti üle võlli ehe, kastist väljas, määratlematu. Moes on meeletult kordamist, aga kas keegi on iial mistahes maailmaotsa moelaval näinud midagi sellist, mida teeb meie oma varrastega loovhuligaan Kristel Kuslapuu?”

Lisa kommentaar