Origami ülistuseks

Tallinn Fashion Weekʼi teisel päeval näitas oma naiselikku ja romantilist uut kollektsiooni kodumaine moemark IRIS JANVIER.

IRIS JANVIERi kollektsiooni puhul oli tegemist õnnestunud tervikuga, mis ideelises plaanis tegeles eelkõige isetekkelise ehk loodusliku ning inimtekkelise ehk tehisliku vastandamisega ja kokkupuutepunktidega. Meelde jäid eelkõige kärtsudes keemilistes (ent siiski ka looduses eksisteerivates!) toonides, nurgeliste detailidega kaunistatud kleidid ja hästi istuvad lõiked. Taustaks valitud suurlinlik biit toitis legendi veelgi, justkui oleks tegemist sugugi mitte meie oma Eesti disaineri, vaid mõne peene välismaa päritolu moeloojaga.

Prantsuskeelne IRIS JANVIER tähendab tõlkes jaanuari iirist ‒ pisike suvetükike keset õrna talve, kuid pakaseliselt külm ning peente aroominootidega. IRIS JANVIERi visiooni naiselikkusest moodustab eredusest, särast, päikeselisusest ja õrnusest koosnev geomeetriline ansambel. Hooaja inspiratsiooni dominandiks on Jaapani traditsiooniline kunstivorm origami. Kuigi geomeetrilised vormid on IRIS JANVIERi lõigetes olnud varemgi, mängisid nad seekordses kollektsioonis suuremat rolli, meenutades kokkuvolditud lillemotiive. Samuti olid iiris ning selle struktuuri erinevad osad fookuses kollektsiooni digitaalsetes printides ja ehetest, mis olid disainitud ning toodetud spetsiaalselt kollektsiooni jaoks.

Esitletud kollektsiooni ehted valmistas ehtekunstnik Birgit Skolimowski, kes lähtus oma loomingus IRIS JANVIERi lihtsatest puhastest vormidest ning küpsetest värvidest, samuti pisut ka lillest iiris. Kõik kokku moodustaski ühe naiseliku vormi, mis lõpuks sai peaehete kuju.

Kadrioru stuudios saab uut kollektsiooni näha ja proovida. Stuudio külastus kokkuleppel:

L. Koidula 24/10
+ 372 504 3272
info@iris-janvier.com

Lisa kommentaar