Origami ülistuseks

Kodumaine moemark IRIS JANVIER näitab Tallinn Fashion Weekʼi raames oma naiselikku ja romantilist uut kollektsiooni. Moeetendus toimub 24. oktoobril kell 19.30 Salme keskuse suures saalis.

Foto: Dmitry Knut

Prantsuskeelne IRIS JANVIER tähendab tõlkes jaanuari iirist ‒ pisike suvetükike keset õrna talve, kuid pakaseliselt külm ning peente aroominootidega. IRIS JANVIERi visiooni naiselikkusest moodustab eredusest, särast, päikeselisusest ja õrnusest koosnev geomeetriline ansambel. Hooaja inspiratsiooni dominandiks on Jaapani traditsiooniline kunstivorm origami. Kuigi geomeetrilised vormid on IRIS JANVIERi lõigetes olnud varemgi, mängivad nad seekordses kollektsioonis suuremat rolli, meenutades kokkuvolditud lillemotiive. Samuti on iiris ning selle struktuuri erinevad osad fookuses kollektsiooni digitaalsetes printides ja ehetest, mis on disainitud ning toodetud spetsiaalselt kollektsiooni jaoks.

Esitlusele tuleva kollektsiooni ehted on valmistanud ehtekunstnik Birgit Skolimowski, kes lähtus oma loomingus IRIS JANVIERi lihtsatest puhastest vormidest ning küpsetest värvidest, samuti pisut ka lillest iiris. Kõik kokku moodustaski ühe naiseliku vormi, mis lõpuks sai peaehete kuju.

Üritus Facebookis

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar