Orienteerumine teksadžunglis

Iga õige teksafänn teab, et hästiistuvate teksade leidmine nõuab lisaks soovile ka visadust, raudset närvi, aega ja tohutut tahtejõudu. Kui võitjad on lõpuks leitud, peab nende eest eriliselt hästi hoolitsema, et vältida uut aeganõudvat retke, mis võib, aga ei pruugi, lõppeda võidukalt. Panime kirja mõned nõuanded, kuidas leida teksapaar, mis teeb komplimendi nii su jalgadele kui pepule.

Foto: Tootja

Materjal
Enamus teksaseid on tehtud puuvilla ja elastaani segust, et need oleks küll mugavad, aga säilitaksid ka oma vormi ning kallistaksid su kehakumerusi ka pärast mõnda korda kandmist. Kõige parem kombinatsioon on 2% elastaani, 98% puuvilla.

Pikkus
Levi’se teksaekspert Sonya Easterbrook ütleb, et altlaienevaid teksapaare peaks alati kandma kontsadega, nii et püksisääred jääks maapinnast maksimaalselt 2,5 cm kõrgusele. Kandes altlaienevaid pükse madalate jalanõudega või viisil, et sääred puutuvad kokku maapinnaga, lähevad püksid esiteks tolmuseks ning vihmase ilmaga ka ebameeldivalt märjaks. Kitsaste teksade puhul soovitab Easterboork pikkust, mis lõpeb pahkluu juures. Liiga pikkade skinny jeanside puhul tekib pahkluu juures inetu kägar, mis rikub sileda ja sirge üldpildi. Kui teksad on jalas ideaalsed – välja arvatud pikkus – tee püksid ise lühemaks.

Kulumine
Reiepiirkonnast kulunud või kulutatud teksad loovad reisi ja puusi suurendava illusiooni. Ürita säilitada teksade tumedat tooni. Teksaeksperdid väidavad, et teksade pesemist võiks vältida alates ostu sooritamisest kuni aasta, et hoida värvi ja kuju. Kui lõpuks pükse pesema asud, tee seda külma veega ning pane need lamavalt kuivama.

Suurus
Teksade suurused varieeruvad bränditi väga laias ulatuses. Valides uusi teksaseid, proovi ka number suuremaid ja number väiksemaid pükse, et leida hästiistuvaim paar.

Bränd
Igale kehatüübile on olemas õige bränd. Kurvikas, pikk või pisike – igaühele meist on olemas ideaalsed teksad, aga neid ei pruugi leida samast poest. Käi ringi, uuri ja proovi erinevaid variante.

Kvaliteet
Sonya Easterbrook ütleb, et leides kvaliteetse ja just sulle sobiva teksabrändi, läheb järgmine püksteost juba ladusamalt. Neile, kes pole veel ainuõiget leidnud, soovitab ta otsimist alustada teksabrändide juurest, millel on pikk ajalugu, sest ka teksade puhul kehtib põhimõte „Harjutamine teeb meistriks“.

Taskud
Teksad võivad sinu pepuga imet teha nii heas kui halvas mõttes. Väga palju sõltub taskutest. Kui sul on väike pepu ja sa tahad sellele volüümi lisada, otsi paare, millel on pisemad, ülespoole paigutatud taskud. Kui sul on aga suurem pepu ja tahad seda „maskeerida“, vali suuremate taskutega paar. Võti peitub proportsioonides. Kvaliteetsed teksabrändid valivad ja paigutavad taskuid vastavalt paari suurusele, vältides „üks tasku sobib kõigile“-lähenemist.

Varieeruvus
Teksastiilide mitmekesisus tähendab, et sul on võimalik leida sobiv paar nii päevaseks kui õhtuseks ürituseks. Skinny jeansid on suurepärane valik oma ilusate jalgade näitamiseks (eriti paaris kõrgete kingade või saabastega). Sirged ja altlaienevad teksad aga pikendavad sinu siluetti. Proovi kindlasti erinevaid lähenemisi ja lõikeid. Sest nagu sa tead – teksaseid pole kunagi liiga palju!

Sul on mõni hea teksasoovitus? Jaga seda meiega!

Lisa kommentaar