Oksana Tandit esitles kestlikku rõivamoodi

XVIII Disainiööle andis pühapäeval T1 Skywheel of Tallinn gondlites efektse lõpuakordi Eesti üks omanäolisema käekirjaga moeloojaid, Oksana Tandit. Esitlusele tuli disaineri kestliku rõivamoe põhimõtteid järgiv kollektsioon „RING“. Vaatemängulisest ja Eestis seninägematust moeetendusest sai vahetult osa ka publik, kes paluti koos modellidega vaaterattal tiiru tegema.

Kollektsiooni ideeks on anda uus elu komplektidele,  mis ühel või teisel põhjusel, olgu selleks siis pandeemia, sõda, üleüldine halvenenud majanduskliima vmt, on jäänud seisma. Sellest ka valik esitluseks T1 Skywheel of Tallinn vaaterattal 120 m merepinnast, mis disaineri jaoks sümboliseerib ringdisaini, eluratast ning koostööd. Oksana leiab, et „hea disain on miski, mis on loodud kestma ja inimesi teenima. Rõivad peavadki olema loodud eeskätt mõeldes inimestele, naturaalsetest ja kvaliteetsetest materjalidest“.

„Olen väga tänulik kõikidele, kes tulid, ning said niiviisi osaks etendusest endast. Koos sündis arusaamine, et me kõik oleme osa sellestsamast erilisest hetkest, jagame sama ruumi ja jätkusuutlikke väärtusi, osaleme võrdselt protsessis. Minu sooviks on anda kõikidele kaasa sõnum, et kõik me sõltume üksteisest, seega miks mitte teha koostööd ja tähistada ühiselt elu,“ rääkis Oksana Tandit.

Kollektsiooni „RING“ fookuses on disaineri eelnevatest kollektsioonidest pärinevad pidulikud õhtukleidid ja kostüümid, mis on läbinud täieliku redisaini, arvestades tänapäeva praktilise moe konteksti – nii sai kleidist hoopis seelik, pluus või jakk. Moelooja kombineerib pidulikku faktuuri tagasihoidlikumaga, slim-siluetti oversize’iga jm. Kollektsioon on loodud kaasaegsele ja vastutustundlikule, kuid samas isikupärast stiili ning kvaliteetseid materjale hindavale tarbijale.

Vaatemänguline moeetendus sündis Oksana Tanditi, Disainiöö, Stiilikanali ja T1 Skywheel of Tallinn koostöös. Muusikat tegi Modulštein, kihisevat pakkus Mumm, vett Evian ning maitsvate juustudega kostitas Juustukuningad. Modellide iluloojaks oli Babor.

Oksana Tandit on moeloojana tegutsenud ligi 20 aastat.  Esimese suurema tuntuse tõi talle 2004. a. Supernova konkursi võit, neli aastat hiljem, 2008. a., järgnes sellele juba Kuldnõela nominatsioon.  2010. a. registreeris Oksana omanimelise kaubamärgi ning 2024 aasta mais tähistatakse tema Tornimäe 5 ärikeskuses paikneva esindussalongi kümnendat sünnipäeva. Just disaineri esindussalongist saab uut kollektsiooni ka endale soetada.

Lisa kommentaar