Oksana Tandit esitles kapselkollektsiooni “Võit”

1. detsembril esitles vabadusmuuseumis Vabamu oma kapselkollektsiooni „Võit“ Eesti üks omanäolisema käekirjaga moeloojaid, Ukraina juurtega Oksana Tandit. Valgetes ja kuldsetes toonides kollektsioon kannab endas aastalõpusära ja helgust, olles pühendatud Ukraina võidulootusele.

„Olen sündinud Ukrainas, kus alustasin ka kooliteed. Elan Eestis rohkem kui 35 aastat, aga mul on Ukrainas sugulased. Nii tekkis soov luua kollektsioon, mis oleks pühendatud minu sünnimaale, inimestele, kes võitlevad seal täna nii enda kui ka meie vabaduse eest. Mulle tundub, et Vabamu on selle kollektsiooni esitluseks õige koht. Siin mäletatakse ajalugu, selgitatakse, mis tähendab vabaduse kaotamine ja selle taas saavutamine ühe väikese, aga võimsa rahva jaoks. Vabadus on üks tähtsamaid väärtusi. Vabadus elada, armastada, valida, luua. Disaineri tööriistad on värv, materjal, siluett. Ja kui te küsite, mis värvi on võit, siis ma vastan valge nagu lootus ja kuldne nagu Ukraina viljapōld“, rääkis Oksana Tandit.

Kuueteistkümnest komplektist koosnev elegantne kapselkollektsioon on seekord aastalõpule ning võiduteemale sobivalt helgelt valge ja kuldne, kuid sealt leiab ka ruudukangaid ja pruune karamellitoone. Rõivadisainis näeme Oksanale iseloomulikku detailide rõhutamise oskust, kõrgekvaliteetseid villkangaid ning rangejoonelisi efektsete nööpide ning kõrgete kraedega trench-pintsakuid kohtumas volangide, naiseliku siidi, kuldse naha ja glitteriga.

Kollektsiooni esitlusel Vabamus kõlas Ukraina rahvamuusika – imekaunis duett Olena ja Ljudmila esituses, taustaks rahvapillid banduura ja domra. Külalisi kostitasid Freixenet ja Juustukuningad, meigi eest hoolitses Ksenija Linjova ja soengud tegi Tamara Korjagina.

25. novembril väljakuulutatud heategevuslik oksjon jätkub disaineri ametlikul Facebooki leheküljel kuni 10. detsembrini. Lisaks kolmele ainulaadsele disainrõivakomplektile Oksana Tanditi uuest kollektsioonist, lisandus oksjonile ka New Yorki disaineri Anthony Luciano Eestis ainulaadne käekott. Anthony vintage-stiilist inspireeritud kotid on Ameerikas lummanud selliseid Hollywoodi staare nagu Meryl Streep ja Cameron Diaz. Valik Anthony loomingut on „Külalisdisaineri“ projekti raames väljas ka Oksana Tanditi Tornimäe esindussalongis, kuhu nüüdsama jõudis ka esitletud kollektsioon „Võit“.

Oksjonilt saadud tulu annetavad Oksana ja Anthony tervikuna MTÜle Slava Ukraini, kes muretseb Ukrainasse saatmiseks sooje tekke ja muud karmiks talveks vajalikku, et sealsed inimesed külmaperioodi paremini üle elaksid. Oksjonil osalemiseks saavad soovijad edastada oma pakkumise disainerile kas otse või tema Facebooki lehe privaatsõnumitesse, samuti võib kommenteerida oksjonil olevate esemete fotode all. Pakkumine peab ületama esemete alghinna, milleks on igaühe puhul tuhat eurot.

Lisa kommentaar