Õhkõrn lillemuinasjutt

Tiina Talumehe kõrgmoekollektsiooni „Gardenia” esitlus viis rändama õhkõrnadesse lillemuinasjuttudesse. Kultuurikatla Black Blox laval kõndisid esindusliku moepubliku ees otsekui romantilisest ajastust saabunud suvevalguse haldjad, seljas habrastest gardeeniaõitest inspireeritud pastelltoonides couture kleidid.

„Tänan kõiki, kes tegid eilse õhtu eriliseks ja uut kollektsiooni vaatama tulid. Ootame teid täna ja homme moestuudiosse külla, kus laval olnud kleite saab lähemalt vaadata ja selga proovida. Loodan väga, et igaüks leiab uuest kollektsioonist endale just selle õige kleidi algava suvehooaja üritusteks,” rääkis Tiina Talumees.

Värske kevad- ja suvekollektsioon „Gardenia” koosneb valdavalt kaunilt voogavatest pastelltoonides suvekleitidest, mis on niisama kordumatud, kui seda on nõiduslikud gardeeniaõied. Iga käsitööna valminud kleit on kunstiteos, mis teeb selle kandjast suvealleede ning sametiselt mahedate suveõhtute kuninganna.

Kollektsiooni värvigammas kohtab suvehelguse valget, pastelset sinist, lillat ja roosat, aga ka trendikat beeži, õrnkollast ja päikeseloojangu oranži. Materjalidest on kasutusel kõrgmoele omaselt ülikvaliteetsed kangad, näiteks õhuline täpitüll, õrn pits, hästi langev reljeefne viskoos, helklevad litterkangad ja jacquard. Näha sai voogavat plisseeri, sellel hooajal eriti trendikaid volange, efektseid sametpaelu, kelmikaid litreid ja helklevaid pärleid. Vaid selle kollektsiooni tarbeks on loodud põneva detailina kleite ehtima laserlõikelised gardeeniaõied.

Lisa kommentaar