Nu Nordik suleb uksed

30. märtsil suleb igaveseks uksed Eesti esimene ja kõige vanem disainipood Nu Nordik. Vabaduse väljakul Kunstihoone all asuv Nu Nordik alustas tegutsemist 2002 detsembris. Nüüdseks on Nu Nordik Eesti disaini müünud ja populariseerinud veidi üle 16 aasta.

nunordi

 

Kui täna on Tallinnas kohalikule disainile keskendunud butiike hulgaliselt, siis 2002 aastal polnud neid Eestis mitte ühtegi. Disainer kui amet oli suhteliselt haruldane, veelgi vähem oli neid julgeid, kes ise oma kaubamärgi või moestuudio teha söandasid.

Nu Nordiku eelkäijaks oli Disainiturg, mis toimus ööklubis Spirit ning viis kokku kohalikud loojad ning huvilise publiku. Umbes aasta pärast oli selge, et turg on väga populaarne ning disainerid vajavad püsivat kauplust. Juhuslikult selgus, et Kunstihoone all asuv legendaarne ARSi pood lõpetab tegevuse, kauplusepind vabaneb ning disainipoe idee saigi rendikonkursil võidu.

Nu Nordiku idee autoriks ja esimeseks eestvedajaks oli moedisainer Anu Samarüütel-Long. Asutajateks sai grupp disainereid-loojaid: moeloojad Marju Tammik ja Jaanus Vahtra, arhitekt Gert Sarv, nahakunstnik Anneli Valtin, interjööriaksessuaaride firma ShiShi omanikud-disainerid Mart Haber ja Taivo Piller. Hiljem liitus seltskonnaga finantsspetsialist Piia Kallas.

Poe kontseptsioon oli nii Eesti kui maailma mastaabis julge – pakkuda koos moodi, suuremaid ja väiksemaid sisustuselemente, ehteid, moeaksessuaare, raamatuid ja muusikat. Läbi 16 aasta on Nu Nordikus oma loomingut müünud mitmed sajad tegijad eri valdkondadest.

Kunagi sai Nu Nordik loodud tühjale kohale ajal, mil disainipoe järgi oli suur vajadus. Nüüd on Eesti disaini kelku vedamas nii palju tegijaid, et Nordiku meeskonna liikmed võivad pühenduda oma põhitegevuste ja uute loovprojektide juurde usus, et Eesti disaini müük jääb headesse kätesse.

Nu Nordiku tiim tänab kõiki oma endisi ja praeguseid töötajaid, disainereid ja loojaid, kes nendega koostööd on teinud, Eesti Kunstnike Liitu ja muidugi kõige rohkem kliente, kes disainereid toetavad ja Eesti disaini igapäevaselt kasutavad!

Märtsi lõpuni aga on kõik lahkesti palutud Nu Nordikusse sisse astuma!

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar