Nihutades kindamoe piire

Riina O „Kurja õied” hägustavad piiri reaalsuse ja illustratiivse maailma vahel.

Riina O sellesügisene kindakollektsioon avastab lilleornamente läbi kõverpeegli, saanud inspiratsiooni Charles Baudelaire’i samanimelisest luulekogust „Kurja õied”. Kontseptsioon, kuidas taimed saavad olla „pahelised”, on lahti seletatud illustratsioonis, mis valmis koostöös Londonis elava eesti kunstniku ja illustraatori Natali Pahapilliga. Seda temaatikat on uuritud omaduste kaudu, mida võiks pidada halbadeks, kujutades karnivoorseid taimi, narkootilisi ning mürgiseid lilli, aga ka ohutuid, kuid veidra välimusega vääte, mis on oma koha leidnud luksuslikul siidsallil, kena lisandina nahksõrmikutele.

Luksuslike käsitsi valmistatud sõrmikute valik kombineerib erinevaid materjale ja tekstuure. Kindavalikut kaunistavad peened käsitikandid, mis valmisid koostöös osava inglise tikkija Amy Burtiga. Valitud paare ilmestavad ka laserlõike tehnikas tehtud mustrid. Värvipaletis domineerivad tuttavlik must, kõrvuti pehmetoonilise violetsega, materjaliks seemisnahk oma ebamaise pehmusega.

Klassikalised mudelid kõrvuti keerukate vormide ning ornamentikaga, nihutades kindamoe piire. Riina O jääb truuks oma brändikontseptsioonile kombineerides oskuslikult traditsioonilist käsitsi valmistamise tehnikat nüüdisaja moodsa tehnoloogia lahendustega.

„Kurja õite” temaatika kandub üle ka fotodele, kus moonide, huulheina ning erinevate mürgiste ja psühhotroopsete lillede vahele peitunud modell kõigub justkui reaalsuse ning illustratiivse sürreaalsuse piiril.

Riina O teeb juba mitmendat aastat koostööd Oksana Tanditi butiigiga Tallinnas, kust sel hooajal võib leida spetsiaalselt valmistatud valikut kollektsioonist.

Make-up ja soeng: Rebecca Pursey
Modell: Sejal Dave, BAME agentuur
Riided: Kriss Soonik
Illustratsioon: Natali Pahapill
Käsitsitikand: Amy Burt

Lisa kommentaar