Naised, Tom Ford on tagasi!

Puhugu fanfaarid ja pasunad – lõpuks ometi, pärast kuut aastat ootamist, rõõmustab šikk Tom Ford oma austajannasid Tom Fordi brändi esimese naisteriiete kollektsiooniga. “Ma olen alati öelnud, et olen kommertsdisainer,” ütles tippmoelooja, endine YSLi ja Gucci loovjuht pärast oma tuliuue kevadsuvi 2011 valmisriiete kollektsiooni esitlust New Yorgi moenädala raames.

Tom Ford Unveils Private Blend London Fragrance

Foto: Scanpix

Tom Ford, kes on kuus aastat olnud naistemoe “kadunud poeg” ja saanud vahepeal hakkama auhindadega pärjatud imekauni draama “A Single Man” lavastamisega, otsustas sel sügisel rõõmustada oma loomingu imetlejaid uue kollektsiooniga, mis esimest korda kannab tema isikliku brändi nime. Kollektsiooni loomist alustas disainer eelmisel kevadel.

See kõik tundub liiga hea, et olla tõsi? Jah, nii ongi, sest kollektsiooni ilu sai nautida vaid alla 100 valitud külalise ning show jäädvustamine fotograafide poolt oli rangelt keelatud – üllatuseks oli eriluba pildistamiseks vaid vastuolulisel Terry Richardsonil. Kollektsiooni esitlusshow toimus Fordi Madison Avenue butiigis, kus igat rõivakomplekti tutvustas pisimate detailideni välja disainer isiklikult, taustaks kõlamas Karen Elsoni muusika (kes, muuseas, ka ise lavalaudadel modellina üles astus). Fordi eesmärgiks oli intiimsus ja isiklikkus: “Mulle tundub, et viimastel aastatel on mood muutunud üleeksponeerituks, aga ma tahan, et mood oleks jälle lõbus, nagu see oli kuuekümnendatel, mil ei suutnud oodata, et saaks uued riided lõpuks selga panna. Mulle tundub, et kogu see ärevus ja maagia on kadunud.”

Siiski ei tasu disaineri loomingu austajatel pead norgu lasta, sest Fordi tiim on andnud teada, et detsembri keskel võib näha fotoseeriat kollektsioonist disaineri ametlikul kodukal, kus boonusena saab vaadata ka minifilmi supersalajasest esitlusest. Ihaldusväärsed ja põnevad rõivad ise jõuavad poodidesse jaanuari lõpus ning kuluaarides sosistatakse, et nende hinnad saavad olema krõbedad.

Moelooja loomingu meessoost austajate ringi kuuluvad Brad Pitt, Jay-Z, Daniel Craig (jah, ka tema alterego James Bond), Johnny Depp ning Colin Firth ehk punase vaiba lemmikud. Fordi uue kollektsiooni muusadeks on aga tema lähimad sõbrannad ning säravad A-kategooria tähed. Supermodellide Amber Valletta ning Natalia Vodianova kõrval ehtisid poodiumit tugeva karakteriga stiilsed naised nagu Julianne Moore, Beyonce, Lauren Hutton ning Rita Wilson.

Kuigi pildimaterjal kollektsioonist veel puudub, ütlevad kohalkäinud, et tegu on millegi erakordse ja ahhetamapanevaga: kollektsioon on laitmatu ja vampnaiselik, luksuslik ja ohtlikult võrgutav – 100% ihaldusväärne. Olulist rolli mängivad läbipaistvad liibuvad materjalid, krokodillinahast tikk-kontsad, loomamustrid, võrksaapad, klošškübarad, suled ning turbanid, eriti sügavad dekolteed, taljes ronkmustad smokingud, pliiatsseelikud, siid, samet ja šifoon. Kõik see moodustab uskumatult mahlaka koosluse, mida iga Fordi imetleja enda seljas, jalas, peas ja käes näha sooviks.

Lisa kommentaar