Nahadisaini tudengite võidukäik

Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini osakonna tudengid pälvisid tunnustust rahvusvahelisel disainikonkursil Design A Bag.  IV kursuse tudeng Anneli Alton võitis tudengipreemia kategoorias Urban Super Fashion ja III kursuse tudeng Anni Ansmann pälvis samuti  tudengipreemia kategoorias Night Life Super Fashion.

Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) nahadisaini osakonna tudengid võtavad rahvusvahelisest disainikonkursist osa iga-aastaselt, kuna see annab neile reaalse võimaluse konkureerida oma ala professionaalide ja teiste sama valdkonna tudengitega üle maailma. Konkursile esitasid oma tööd TKK nahadisaini osakonna III ja IV kursuse tudengid.

Tudengipreemia kategoorias Urban Super Fashion saavutanud Anneli Alton ütleb oma võidutööd tutvustades, et kui ta hakkas uitmõttena tekkinud origamikoti kohta uurima, kas sedasorti ideed on varem teostatud, siis selgus tema idee ainulaadsus. Nõnda sai lõplikult kindlaks soov valmistada nahast origamikotti, mille peal ei oleks lihtsalt geomeetrilised „origamilikud“ jooned vaid et seda saaks ka reaalselt voltida. Seejärel hakkas ta tegelema mudeli väljatöötamisega. Enne, kui sai hakata proovima sama asja nahaga, tuli väga pikalt proovida voltimist ainult paberiga. Lõpliku versioonini jõudmine võttis aega tervelt aasta.

Anneli_Alton

Foto: Anneli Alton

Anni Ansmanni, kes pälvis tudengipreemia kategoorias Night Life Super Fashion, võidutöö sündis samuti pikaajalise töö tulemusena. Enne kui sai hakata valmistama esimesi prototüüpe, tuli jupp aega tegeleda kavandite loomisega. Anni Ansmann ütleb: „Muutsin mitu korda kavandeid ümber. Antud töö on mul ausalt öeldes kõige rohkem läbimõeldud seni valminud kott. Tegin sellele enne päris töö kallale asumist umbes kolm prooviprototüüpi.“

Anni_Ansmann

Foto: Anneli Ansmann

Konkursi võiduga kaasnev rahaline auhind ja aastane ligipääs mainekale internetiajakirjale ArsTrends, mis kajastab koos uuemad disainiteemasid igas moe valdkonnas, anti nahadisaini osakonna tudengitele üle 31. märtsil Hong Kongis toimunud tseremoonial.

„Ma arvan, et iga disainer ja eriti just nahadisainer peaks sellest konkursist osa võtma. Võita on ju nii palju – saad näha üht maailma suurimat nahaalast messi ja kohtuda asjatundjatega, luua kontakte, tutvuda toredate inimestega ning näha imelist Hong Kongi linna,“ lausub Anneli oma konkursil osalemise kogemust kirjeldades.

Ka Anni Ansmann soovitab konkursist osa võtta kõigil valdkonnast huvitatutel. Anni Ansmann: „Hong Kongis kohapeal käimine andis kõvasti motivatsiooni ja tahet sellel alal edasi tegutseda. Samuti on see hea valdkonna inimestega tutvumiseks. Seega soovitan veelkord kõigil järgmiste aastate konkursitest osa võtta!“

Design A Bag korraldaja on Fashion Access Hong Kong.  Konkurss toob kokku rahvusvahelise disainikogukonna, soodustab innovatsiooni ja tutvustab erineva kogemuse ja taustaga disainereid. Design A Bag veebileht www.designaccess-fa.com .

Kel tekkis huvi, saavad disainerite ühendust võtta

Anneli Alton anneli_alton@hotmail.com

Anni Ansmann anni.ansmann@artcol.ee

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar