Müstika ja looduse graatsia

Tiina Talumees Moestuudio esitleb 10. novembril Kultuurikatlas oma sügistalvist autorikollektsiooni „Pööriöö“, kus kohtuvad elegantne viktoriaanlikkus moodsas võtmes, looduse müstika ja kuupaistelegendid.

TiinaTalumees_Couture_1

Foto: Viktor Koshkin

Mind on alati inspireerinud müstika ja looduse graatsia teema, mis uues kollektsioonis kohtub kõrgmoe ühe suurima hetketrendi ehk stiilselt väljatoodud viktoriaanlikkusega. Moe üks eesmärke on panna meid unistama, ning usun, et seda teevad ka peatselt lavale ilmuvad justkui ööst välja astunud muinasjutulised olendid,“ rääkis Tiina Talumees.

Looduse võimsuse ja salapära lugu jutustab ka kollektsiooni värvigamma, kus pööriöö pimedusest saab koidukuma ja sellest omakorda helendav päev. Pikad glamuursed mustad õhtukleidid, mis mängivad sulnilt läbipaistvuse ja kaetuse teemaga, lähevad üle päikesetõusu puuderroosadeks ja sinakashallideks tüllkleitideks, enne kui taganevad jäälilledena kiirgavate valgete pruutkleitide silmipimestava sära ees.

Materjalidest kohtame kollektsioonis Itaalia päritolu kõrgkvaliteetseid kangaid: õhkõrna pitsi ja täpilist tülli, moodsat vormi hoidvat jacquard-kangast, peenvilla jm. Kaunite detailidena tõusevad esile stiliseeritud botaanilised ornamendid, romantiline plisseer, delikaatsed pärltikandid ja helklevad litrid.

TiinaTalumees_Couture_3

 

Eesti ühe tippdisaineri täiuslikkuseni viimistletud kollektsioon koosneb ainueksemplaridest, mis teevad kordumatuks iga selle kandja. Esmakordselt valmivad kollektsiooni juurde ka sellest inspireeritud ornamentmotiividega laserlõikelised akrüülehted. Kõrvarõngaste, käevõrude ja prosside disain ja viimistlus teostatakse samuti  Tiina Talumehe moestuudios.

Etenduse piletid müügil Piletilevis.

Lisa kommentaar