Must on MUST

Kui moepiibel Vogue 93 aastat tagasi oma esikaanele Coco Chaneli skandaalse väikese musta kleidi pani, ei teadnud veel keegi, et just see värv jääb terveteks aastakümneteks moemaailma valitsema.

chanel

Fotol Coco Chanel

Musta rõivastust peetakse professionaalsuse, elegantsi ja hea maitse sümboliks. Kui võtta arvesse fakti, et ligi pooled maailma kleitidest toodetakse just selles toonis, siis pole ime, et iga naise garderoob vähemalt paari sellist eksemplari sisaldab. Ja mis siin salata – mustal on nii palju plusse, et neist on raske mööda vaadata.

Sel reedel algab Tallinnas Solaris keskuses Pimedate Ööde Filmifestivali Moekino eriprogramm, mille dresscode on samuti must. Sel puhul toomegi välja põhjused, miks must on ja jääb alati moemaailma lemmiklapseks:

Must on maitsekas. Must jätab kandjast enesekindla ja elegantse mulje. Hästi istuv must pintsak või kleit on hea valik kui tahad endast korrektset muljet jätta. Kui värvide kombineerimine ei ole sinu tugevaim külg, siis musta juurde võib valida ükskõik mis värvi aksessuaari ja endiselt stiilne välja näha.

Must on praktiline. Meie vihmases ja porises kliimas on must jope või mantel asendamatu. Ka musta pluusi pealt ei paista sinna kogemata nirisenud kohviplekk kohe välja.

Must on andestav. Päevad ei ole vennad. Mõnikord ei ole ka kõige paremas vormis inimesed oma kehaga rahul või siis tahavad lõuna ajal endale selle lisakoogikese lubada. Musta värvi kleit või särk teeb keha visuaalselt saledamaks ja nii ei pea muretsema, et see koogike kuskilt kohe näha oleks.

Must on kindla peale minek. Värvid ja mustrid on vahvad, aga vahel lihtsalt ei ole aega hommikul neid kombineerida, kas pole? Musta värvi riided on kindla peale minek – need sobivad alati omavahel kokku.

Must on moodne. Paljude moemaailma lemmiklinnade nagu New York’i või Berliini tänavapilt on sisuliselt üleni must. Selles on oma osa kindlasti maailmakuulsatel moeloojatel, kes järjest enam rõhutavad värvi asemel rõivaste lõikeid, struktuuri ja hästi istuvust. Ka Eestis on täna andekaid disainereid, kes teevadki ainult musta värvi rõivaid – näiteks Aalto moekooli vilistlane ja kohalikes moeringkondades eriliselt hinnatud disainer Laivi Suurväli, kelle sõnul ei ole must mitte depressiivne, vaid intelligentne värv. Niisiis võib ka Eesti tänavapildis mustale värvile pikka iga ja suurt poolehoidu ennustada.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar