Must juubelipidu

Eesti üks armastatumaid moemaju, Embassy of Fashion, tähistas Black Birthday nime kandva glamuurse peoga oma seitsmendat juubelit. Lisaks tähistasid moesaadikud Aldo Järvsoo, Ketlin Bachmann, Tanel Veenre ja Riina Põldroos ka 20 aastat moe- ja ehtekunstis ning veelgi erilisemaks tegi õhtu Riina ja Aldo 40. juubel.

Säraval juubelipeol Teatris No99 tulid esitlusele kõigi nelja disaineri värsked aastalõpukollektsioonid.

Riina Põldroosi uus kollektsioon põimis temale omaselt kokku geomeetria ja naiselikult voogavad jooned. Peamine teema on seekord plisseer, seda nii seelikutes, kleitides kui pükstes. Volditud on tülli, trikotaaži ja isegi litterkangast, plisseeritud materjale on drapeeritud ja kasutatud tikandites. Kollektsioon oli Black Birthdayle omaselt must, kuid sätendavate litritähekeste ja pärlitega, kus helkis ka pronksi ja hõbedat.

Tanel Veenre kollektsiooni „Öölased” efektsel performance-esitlusel asendus raamis foto kaunite modellidega, kes liikuva pildina ehted tõeliselt särama panid. Tegemist on TVJ kaubamärgi kõige esimese disainehete kollektsiooni uue tulemisega. Sellest 2012. aastal sündinud seeriast sai koheselt hitt ning kõik liblikad limiteeritud kollektsioonist leidsid endale peagi kandjad. Kuid nüüd, peale viieaastast nukkumise perioodi, on ööliblikad taas valmis oma talviseks lennuks, kusjuures hinnalisest mustast eebenipuust siluetid on saanud endale kuukivist, mäekristallist, suitsukvartsist, roosakvartsist, ametüstist, türkiisist, oonüksist ja paljudest teistest ehtekividest sillerdavad sabad.

Ketlin Bachmanni kollektsiooni materjalivalik ja tonaalsus olid samuti aastalõpu meeleoludest kantud. Kohtame sädelevaid litterkangaid ja erinevaid metalliktoone, mille seovad kordumatuks tervikuks tumeda pitsi, tülli ja paelornamentidega kleidid. Kleidivalikus on nii lihtsamaid kokteilikleite kui ka pidulikke pikki õhtukleite, mille juurde on disainer sobitanud stiililt rohkem ja vähem ekstravagantseid jakke.

Aldo Järvsoo uus aristokraatlik kollektsioon oli aga musta talve puhul värvunud üleni mustaks, kuhu sekundeeris vaid paar talvist värvilaiku. Neopreenist jakkide, mantlite ja kleitide tikandid on matemaatiliselt selged, et graafilised jooned mängleks ka pimedaimal aastaajal.

Üritusel aitas teoks saada Samsung, kaunid meigid Max Factor toodetega tegi Katrin Sangla ning juuksed aitas soengusse seada Janar Pungar ja PR Juuksurisalong. Ürituse korraldas Stiilikanal.

Sel nädalal saabub Embassysse Black Sale: ateljees on saadaval kõik uued kollektsioonid ning lisaks palju pärle vanematest kollektsioonidest hinnasulaga kuni -70%, Riina Põldroosi kottidel ja ehetel sünnipäevahinnad -15%, Tanel Veenre uus kollektsioon -10% ning kõik varasemad kollektsioonid kuni -50%.

Lisa kommentaar