Mood-Performance-Tants toob Kaubamajja koondnäituse

Aprilli hakul ühendavad jõud Mood-Performance-Tants (MPT) ja Tartu Kõrgem Kunstikool (TKK), et täita Tartu Kaubamaja kolm korrust kunsti ja moedisainiga. 

Aprillis saab Kaubamaja I korruse vaateaknal peasissekäigu juures näha MPT eelmise aasta kollektsioonide valiknäitust. Vitriinidel esitletakse järgmiseid kollektsioone: Therese Sild “Wired”, Tauri Västrik “XO”, Mattis Meekler “Siluett”, Merike Neudorf “neu”, Tiina Ree “BREATHE IT IN”.

Et MPT saab sel aastal 16-aastaseks, kiigatakse MPT 15. juubeli fotonäitusega möödanikku, meenutamaks eredaid hetki sündmuse ajaloost. Näituse koostamisel on kasutatud Tartu Ülikooli muuseumi kogusid. Eksponeeritavad ajaloolised õppetahvlid pärinevad Vanast-Anatoomikumist ning tegemist on dublettidega.

Kaubamaja teistel korrustel avatakse TKK loomingulise maalikursuse IV kursuste tudengitööde näitus “Anatoomia” Hando Tamme juhendamisel. Enne, kui tulevased professionaalid koolitee lõpetavad, tulevad nad välja ühisnäitusega loomingulise maalikursuse raames. Kursuse jooksul on tudengitele kätte antud formaat ja teema: pole modelli, pole stiilieelistust, ainult kunstniku enda soov ja kujutlus sellest, mida anatoomia tema jaoks tähendab. Taiesed pärinevad nii meedia-, tekstiili- kui ka maaliosakonna õppurite pintslitest.

Tõeliseks pärliks on MPT ja TKK vilistlase Helen Valk-Varavini pesukollektsiooni näitus, kus pakutakse läbilõiget ja ülevaadet autori erinevatest kollektsioonidest.

 

Helen Valk-Varavini ateljees valmib luksuslik siidist pesu, ainulaadsed autoriehted ning kordumatu moedisain, mille eesmärgiks on pakkuda rõõmu ja naudingut. Heleni logol lendav koolibri sümboliseerib magusat elu, hetke nautimise olulisust ning olemise kergust. Samas kannab ta endas ka iseseisvuse ning vastupidavuse väärtust. Kõike seda peegeldabki Helen Valk-Varavini looming.
Samuti kutsume 1. aprillil kell 19 kõiki moefilmiõhtule Elektriteatrisse, kus vestlevad TKK õppejõud Kristina Paju ja Helen Valk-Varavin ja saab näha filmi Yves Saint Laurent. Aprillikuu jooksul külastage kindlasti liharestorani Meat Market, kus pakutakse eriti lihast MPT kokteili, mille on teieni toonud Mood-Performance-Tants vaid selleks kukus!

Uuri lisa kodulehelt
ja Facebookist

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar