Mõneti ootamatu

Eesti moebrändi Monton Kevad/Suvi 2017 kollektsioon on inspireeritud kahest pealtnäha vastandlikust saareriigist  – Islandist ja Kuubast.

Monton soovib olla eneseväljenduse julgustajaks. Seetõttu sünnib Montoni kollektsioon kahe juhusliku pooluse kokkupuutepunktis, seal kus nendevahelisest dialoogist tekib midagi sootuks uut, mõneti ootamatut, aga ka andekat ja huvitavat. Näiteks kohtuvad Montoni kevad/suvi 2017 kollektsioonis kaks väikest saareriiki, kes on iseloomult vastandlikud – troopiline ja emotsionaalne Kuuba ning karge ja puhas Island. Erinevate pooluste ühtesulamist näeme ka mujal, näiteks kohtuvad Montoni kollektsioonis maailmamoe trendid ja andekate disainerite kiiksuga tõlgendused, põhjamaine puudutus ja idapoolne Slaavi särts.

Islandist inspireeritud kollektsiooni osas peitub vihjeid selle imelise saareriigi loodusele. Nii on esindatud Islandi rahvuslind lunn ja mänguline kala Tobias, aga ka karged, puhtad loodusvärvid, mis muudavad Islandi osa kollektsioonist modernseks ja  skandinaavlaslikuks. Meestekollektsioon keskendub nutikalt loodud esemetele, mida on lihtne omavahel kokku sobitada.

Modernselt romantiline osa kollektsioonist, Kuuba, loob mängulise kontrasti Islandiga. Kollektsioon räägib ajaloolise loo minevikust tänapäevani. lillemustrid, mis on mõjutatud Kuuba rahvuslillest preerialaternast ehk mariposast, loovad hämmastavaid kooslusi romantiliste volangidega. Kuuba kollektsioonis peituvad samuti vihjed saareriigi loodusele, mille märksõnadeks on troopilised värvid, lopsakad vormid ning palmimaastikud.

Montoni kevad/suvi 2017 hooaja fotod on valminud Soome päritolu fotograafi Niko Mitruneni poolt, fotod on pildistatud Riisipere mõisas Harjumaal.

Lisa kommentaar