Moetalent näitas loomingut

Moelooja Birgit Kool esitles 13. augustil Vaal Galeriis oma järjekorras juba kaheteistkümnendat kollektsiooni. Seekordne kollektsioon “Reptile” iseloomustab senistest kõige paremini disainerit ennast ning on suunatud enesekindlale naisele, kes soovib teistest eristuda.

Õdusal suvisel moeõhtul tuli esitlusele 20 käsitööna valminud komplekti, sealhulgas suvised topid, pluused, püksid ja seelikud, efektsed kleidid ning sügisesse sobivad jakid.

„Enda disainiga proovin alati erineda sellest, mida juba tavapildis näha saab. Mulle on tähtis, et inimene, kes kannab minu disaini, saaks tunda end hästi ja erilisena,“ rääkis Birgit, keda kollektsioonide loomisel inspireerib eelkõige keskkond ja teda ümbritsevad inimesed. „Vahel tundub ka, et ideed tulevad lihtsalt ise minu juurde,“ lisas noor moelooja.

Kollektsioonis on materjalidest kasutatud siidi, sametit ja mugavat puuvillkangast, samuti põneva elemendina mööbliriiet, mis on võimaldanud tekitada mahukamaid vorme. Kollektsiooni värgigamma on ehitatud üles musta ja valge ning särava rohelise silmapaistvatele kontrastidele. Esimene mahukam autorikollektsioon on noorele disainerile edukas järg senisele üheteistkümnele, milledest kuus on võitnud erinevaid auhindu. Birgit Kool on kokku osalenud pea 30 erineval moekonkursil, teiste seas MoeAken ja ERKI moeshow.

Lisa kommentaar