Moeseeria laste ja rongidega

Lastemoe stilist ja blogija Kirsi Altjõe ning fotograaf Marjaana Vaher lõid Londoni high street fashion brändile River Island ägeda lastemoe seeria, miksides kokku sügistrende ajalooliste Eesti rongidega.

„Kui River Island tegi mulle ettepaneku teha seeria nende sügis- ja talverõivastega, siis vaatasin kõigepealt läbi nende juba olemasoleva lastemoe seeria, mis oli pildistatud Londonis. Sain River Islandi rõivastest ja jalanõude valikust inspiratsiooni ning otsustasin luua uue maailma. Sellise, mida meie siin Eestis saame välja tuua Londonis peakontorit omavast brändist. Samas oli soov, et seeria ei oleks liiga maavillane, vaid stiilne,” räägib Kirsi.

Pildistamiskohaks valiti raudteemuuseum Lavassaares ning idee oli teha midagi värsket ja silmapaistvat. „Soovisime River Islandi iseloomu, nende stiiliseid minime komplekte teises valguses näidata, aga nostalgilist Potsataja-ja-Gena-sõidavad-rongiga seeriat ka ei tahtnud. Pigem lähtusime sellest, et seeria kõnetaks nii eestlasi kui ka inglasi ja prantslasi,” ütleb Eesti ainus professionaalne lastemoe stilist ja blogija. Juba nüüd, mil ta on Instagrami mõned fotod üles laadinud, on vastukaja oodatust suurem ja positiivsem. Ka Eestis kahte esinduspoodi pidav ning Facebookis üle kahe miljoni jälgijaga River Island on Kirsi ja Marjaana seeriaga väga rahul. „Mulle meeldib piire katsetada, luua uut reaalsust, olen väga rahul sellega, mida seekord saavutasime. Saime rahvusvahelist tähelepanu jälle kord Eestile tõmmata,” ütleb Kirsi ja loodab, et ehk tuleb selliseid väljakutseid sel hooajal veelgi. „Sest meil on nii palju, mida maailmale pakkuda. Äge, kui suured brändid teevad koostööd väikeste tegijatega, see annab mõlemale palju juurde.”

Kirsi annab soovitusi, kuidas sel hooajal oma lapse garderoobi uuendada.

Neo-gootist neo-romantikani
Kui täiskasvanutel soovitavad moeloojad sel sügisel ja talvel pöörata pilk neo-gootikale ning kanda draamatilist musta ja uppuda tumedasse pitsivahtu, siis lastemood on pisut leebem, aga siiski inspireeritud samadest trendituultest. Tumedad keebid ja pontšod, dramaatilised lillemustrid ning pisut sünge look on praegu trend number üks.

Eelista ploomilillat ja arooniamusta
Võta julgelt kõik oma lapse erksavärvilised rõivad ja pane need järgmist kevadet ootama, sest violetsed ploomitoonid on tulnud selleks, et vähemalt järgmisel neljal kuul laste garderoobis kuninglik positsioon sisse võtta. Ka poistele pakutakse mehist tumelillat, baklažaanist ja arooniast inspireeritud värvipaletti: teksad, pusad ja kampsunid.

Lastemood on alati lõbus
Tutiga nokamüts ja põnevad aksessuaarid ‒ lastemood on alati natuke lõbus ning lubab riietega mängida. Lihtsaim viis selleks on last kihiliselt riietada, et oleks n-ö oma kiiks sees. Ise armastan laste moodi alati tuua mõne detaili täiskasvanute maailmast, see annab sügavust ja stiili juurde.

River Island avas hiljuti lastemoe osakonna Ülemiste Keskuses asuvas suures esinduspoes. Varem sai Riveri Islandi lasteasjadega tutvuda ja neid osta vaid Viru Keskuse esinduspoest.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar