Moes on disain Mare Kelmpman

Pühapäeval sai teatris NO99 näha kodumaist rõivadisaini tutvustavat programmi „Moes on disain”, mis pööras tänavu tähelepanu riide valmimise protsessile ning rõivaeseme kui disainiprodukti tähenduse analüüsile. Programmi raames oma töid tutvustanud disainerite loomingut iseloomustas nii-öelda põhjendatud disain ‒ piirkondlik tootmine, väga konkreetsele kliendile suunatus, põhjalikult valitud materjalid jms.

Disainiöö kavasse kuulunud rõivadisainile kontsentreeruv blokk oli tänavu koondunud üheks etenduseks, kus astusid üles nii juba tegutsevad ja tunnustatud kui ka noored ambitsioonikad disainerid, kelle kollektsioone tutvustamegi.

Mare Kelmpman

Tekstiilistuudio Mare Kelmpman eesmärk on teha elutervet loomingut, mis rõõmustaks kasutajat terve elu. Kelpman textile toodete ostjad julgevad massist eristuda ja oskavad hinnata naturaalse materjali võlu.

Kelpman textile kaubamärgi 100% naturaalsed tekstiilid toodetakse lähiregioonides ja valmistatakse Euroopas tehtud lõngast. Disainer kontrollib kogu tootmisprotsessi, koob kangad vanade tööstuslike masinatega ja viimistleb need keemilisi vahendeid kasutamata.