Moedisaini mitmest küljest

Tallinn Fashion Weeki kolmandal päeval peaks vaatamist väärt moeetendusi leidma iga huviline. Avaetendusel saab näha Eesti politsei uut vormiriietust, kohal on külalised Lätist ning kõige selle kõrvale pakutakse Eesti armastatumate moedisainerite loomingut.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitleb oma uut vormiriietust kell 17. Vormi on politsei jaoks välja töötanud A la Carte Uniformsi meeskond ning praeguseks on testkandjad juba mitu kuud uut vormi ka päriselt proovida saanud. Esitletakse uut politsei sisevormi ja välivormi ning maismaapiiril töötavate ametnike rohelist välivormi.

Kell 18 näitab oma uut kollektsiooni Läti päritolu moemärk NóLó, mis esitleb oma ajaloo jooksul esmakordselt eelkollektsiooni Resort 2016. NóLó vaimus valminud kevadised rõivad kujutavad endast ainulaadset kooslust sillerdavatest loodusvärvidest, grafitist ja naiselikkusest. Seejärel näeb Tiina Talumehe väikeseeria rõivabrändi TIINA by Tiina Talumees uut sügistalvist kollektsiooni, mis on inspireeritud 50-60ndate ajatust naiselikkusest, tuues kaunilt esile kandja figuuri. Kollektsioonist leiab nii igapäevase mugava linna- ja kontorirõiva kui ka pilkupüüdvad pidulikud komplektid, mida ühendab kaunis roosiõiemotiiv.

tiinatalumees

Foto: Viktor Koskin

Kell 19 jätkavad naiselikkuse lainel Diana Arno ja kodumaine moemaja Iris Janvier.
Diana Arno kollektsioon on inspireeritud sügise rikkalikust värvigammast, millele on sekka puistatud ka mahedaid beeže toone. Kollektsioonis on kleite nii argi- kui ka pidupäevaks, ei puudu ka mõnusad soojad villa- ja kašmiirkangast mantlid. Lõigete ja vormide valikul on mõeldud erineva kehatüübiga naistele. Materjalidest domineerivad naturaalsed kangad nagu vill, siid, kašmiir ja nende segud, pidulikkust lisab kollektsioonile pitsdetailide kasutamine.

Diana Arno 002

Foto: Julia Kovaljova

Iris Janvier väljapeetud sügiskollektsioon tutvustab hooaja tähtsamaid moelõikeid. Keskendutakse trendikate ja mugavate mudelite loomisele, kus fookuseks on puhtad siluetid, kvaliteet, viimistlus ja luksuslikud materjalid. Lihtsaid lõikeid täiendavad elavad mustrid, näha on klassikalisi ühevärvilisi lahendusi ning neutraalseid toone, julged nahkdetailid ja elegantsed õhtukleidid näitavad naiselikkust hoopiski uuel ja erilisel moel.

iris

Foto: Dmitry Knut

Kell 19.30 alustavad Telliskivi loomelinnaku Erinevate Tubade Klubis etendusega Mattis Meekler ja Anna Verschik. Nende sügis-talvine kollektsioon Transitions/Üleminekud põhineb eri pindade kontrastil. Kollektsiooni kuuluvad rätsepatööd ja kudumid, sealjuures kanga ja kudumi ning kanga ja karusnaha erinevad kombinatsioonid. Kollektsiooni kuuluvad rätsepatööna valminud mantel ja käsitsi tehtud õmblusteta kudumid, alustades tuunikast lõpetades jakkidega ning kleitidest, kus koepinda on kombineeritud kanga või nahaga.

Mattis

Foto: Ruta Tännav

Kell 21 astub vaatajate ette Embassy of Fashioni disainerikolmik: Ketlin Bachmann, Riina Põldroos ja Aldo Järvsoo.

Ketlin Bachmanni värske kollektsioon on üheaegselt karge ja romantiline. Rokkivalt robustne ja ebamaiselt õrn. Selles vastanduvad talle omaselt õhuline tüll, läbikumav tekstuur, ülinaiselikud lendlevad vormid musta läikiva lateksi, kunstnaha ja raske sametiga. Ketlinile iseloomulikku, küllalt monokroomsesse värvipaletti – nahalähedastest beezidest ronkmustani – on sisse visatud ka läikivaid litreid ja erksaid värvidetaile.

Ketlin3-01 (00000002)

Foto: Tanel Veenre

Riina Põldroosi uus kollektsioon „Frost“ on inspireeritud pimedatest kargetest talveöödest, filigraansest härmatisest, tähistaevast, lumest ja jäätükkidest rabajärvedel. Kleitideks on muutunud sügav ja varjusid täis pimedus, hingedeaja müstika, hämaruse nähtamatum pool. Värvideks on must ja valge, helgib kuld ja hõbe. Voogab siid, pits ja laserlõikusega kolmemõõtmelised kangad. Rõivaid täiendavad uuena ka Riina Põldroosi aksessuaarikollektsiooni vööd ja käekotid. Väikesed käekotid on käsitsi valmistatud Itaalia kvaliteetnahkadest Embassy of Fashion moemaja töökas õmblustoas kohapeal.

RiinaFrost15_3 (Small) (00000002)

Foto: Tanel Veenre

Aldo Järvsoo kollektsioon Eclissi Lunare on inspireeritud Jaapani kargest talveööst. Kuu varjude maalitud hõbedaselt helklevad Jaapani aiad, öömustad linnud peitumas põõsaste rägastikku, külmunud lilled tardunud härmatisse. Aldo Järvsoo kollektsiooni pidulikud jäigast pitsist suurvormid on kokku miksitud pehme kašmiiri ja naturaalnahaga, kõrgtehnoloogilises laser-lõikuses tekstiilid imiteerivad linnusulgi.

aldo3 (Small) (00000002)

Foto: Tanel Veenre

Kollektsioonidest inspireeritud moefilmid on valmistanud spetsiaalselt selleks õhtuks Portugali fimikunstnik Luís Braula Reis.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar