Moeaasta suursündmus

Eesti moe tähtsündmus Tallinn Fashion Week leiab sel sügisel aset viieteistkümnendat korda ning esitleb 17.-20. oktoobril Kultuurikatlas toimuval moenädalal kodumaa tippdisainerite värskeimat loomingut. Neli päeva kestev Tallinn Fashion Week toob lavale 23 moeloojat ja -brändi ning heidab pilgu ka Eesti moe tulevikutalentidele, kelle loominguga saab tutvuda Kultuurikatlas toimuva MoeP.A.R.Ki näituse raames. Moenädala avapäeval leiab aset ka suurejooneline Kuldnõela gala, mis tähistab sel aastal igati uhket juubelit – üle antakse kahekümnes Kuldnõela auhind.

tallinnfas

Foto: Erlend Staub

Viieteistkümnendat korda toimuv Tallinn Fashion Week avab moesügise 17. oktoobril Kultuurikatlas ning pakub moerahvale nelja päeva jagu põnevaid moevaatemänge – TFW toob publiku ette 23 Eesti disaineri uued kollektsioonid, sealhulgas ka Kuld- ja Hõbenõela auhindadele nomineeritud moekunstnike värskeima loomingu.

“Tallinn Fashion Weekist on aastatega kujunenud siinse moemaastiku vaieldamatu tähtsündmus ning mul on hea meel, et Eesti mood kõnetab nii kodumaist publikut kui ka moenädala väliskülalisi,” sõnab ürituse peakorraldaja Anu Kikas. “Seekordse Tallinn Fashion Weeki teeb kahtlemata eriliseks Kuldnõela juubel. Sel aastal anname üle kahekümnenda Kuldnõela auhinna, mis näitab, et oleme aastate jooksul Eesti moele kindlasti oma märgi jätnud. Ühtlasi tasub mainida, et tegemist on igati unikaalse auhinnaga, millesarnast ei leidu ka meie lähiriikides,” lisab ta.

Sügisese Tallinn Fashion Weeki avalöök leiab aset 17. oktoobril, mil lavale astub põhjamaiselt karget stiili viljelev moebränd WOOM. TFW avatendusele järgneb aga suurejooneline, kahekümnendat juubelit tähistav Kuldnõela gala, mida esitleb Kaubamaja ning mille raames tunnustatakse siinse moemaastiku kõige säravamaid tähti. Eesti ihaldatuim moedisaini auhind Kuldnõel antakse silmapaistvale moedisainerile või kaubamärgile loomingulise järjepidevuse eest vähemalt viimase viie aasta vaates ning selle nominentideks on Kristel KuslapuuHanna Haring moebrändiga Monton ja Kriss Eglite kaubamärgiga New Vintage by Kriss. Lisaks Kuldnõelale antakse üle ka Hõbenõel, millega tunnustatakse viimase aasta meeldejäävaimat panust meie moeellu ning mille nominentideks on sel aastal Katrin AasmaaLiisa Soolepp ja Inga Vatsk-Laasner rõivabrändiga I V L.

Tallinn Fashion Weeki teisel päeval astuvad moepubliku ette Al MetaAugustIris Janvier ja Kirill Safonov ning kolmandal päeval Diana ArnoPiret KuresaarRiina PõldroosKetlin BachmannAldo Järvsoo ja Tallinn Dolls. Sügisese moenädala viimast ehk neljandat päeva jäävad lõpetama Woolish, Gita Siimpoeg, Kirivoo, BRAND NO.8, Alexanderling ning Mammu Couture.

Lisaks TFW põhiprogrammile heidab sügisene moenädal pilgu ka Eesti moe tulevikutalentidele – Tallinn Fashion Weeki raames jõuab Kultuurikatla Katelde saali näitus, mis toob kokku noorte moeürituse MoeP.A.R.K erinevate vanuserühmade võitjate tööd. Näituse külastamine on kõikidele huvilistele tasuta.

Tallinn Fashion Weeki piletid jõuavad müügile 1. oktoobril ning on saadaval nii Piletilevis kui ka üritusel kohapeal.

Tallinn Fashion Weeki programm

Kolmapäev 17.10
18.00 WOOM
20.00 Kaubamaja esitleb: Kuldnõel 20

Neljapäev 18.10
18.00 Al Meta, August
19.30 Iris Janvier
21.00 Kirill Safonov

Reede 19.10
18.00 Diana Arno, Piret Kuresaar
19.30 Riina Põldroos, Ketlin Bachmann, Aldo Järvsoo
21.00 Tallinn Dolls

Laupäev 20.10
17.00 Woolish, Gita Siimpoeg
18.30 Kirivoo, BRAND NO.8
20.00 Alexanderling, Mammu Couture

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar