Mitme näoga moemaag

Mood on mäng, kus puuduvad reeglid ja kammitsad – lihtsalt avasta, tunneta, miksi ja lõbutse – enesekindlus paneb kõik kostüümid tööle. Grimmikunstnik Liisa-Chrislin Saleh kontrastsed stiilimängud püüavad pilke ning innustavad võtma moodi täpselt nii vabalt ja mänguliselt. Piilusime kameeleondaami garderoobi ning vestlesime tema lemmikutest.

liisa5

Foto: Lilian Marie Merila

Vintage-pärleid koondavas rõivakaupluses Fankadelik toimetav Liisa on tuntud oma lennukate stilistikaprojektide poolest (kiika näiteks Slacker Magazine’i), mis iseloomustavad ideaalselt ka tema enda välimust ja uskumusi. Loe ning saa inspiratsiooni Liisa elutervest nägemusest moele, trendidele ning rõivamaailmale.

Mida tähendab sinu jaoks mõiste “stiilne”?

Arvan, et stiil on kombinatsioon eneseteadlikkusest ja enesekindlusest ning soovist enda sisemaailma lisaks muule ka riietuses väljendada.

Kuidas defineeriksid enda stiili?

Ma ei soovigi oma stiili defineerida. Olen nagu transformer – pidevas digimuutumises. Mu sees on nii palju tundeid ja kihte ning soovin seda ka oma riietuses pisut teistmoodi näidata. Üks mu sõber ütles väga armsalt, et olen justkui diversiteedi avatar. See on mulle suur kompliment, sest soovingi väljendada mitmekesisust.

liisa

Foto: Dmitry Knut

Milline rõivaese on sinu absoluutne lemmik?

Kontsad! On hämmastav, kuidas kohati nii ebamugavad asjad laevad mind korraga naiselikkuse, hapruse, seksapiili ja enesekindlusega. Pean kontsadega välja minnes oma kehahoiakut ja kõnnakut jälgima ning see lisab mulle mingi uue graatsilisuse mõõtme.

Mis võiks olla kõige julgem riideese sinu garderoobis?

Ei oskagi ausalt öeldes midagi välja tuua, kuna mind on peaaegu võimatu näha teksapükste ja T-särgiga. Tahan end tunda igas hetkes erilisena, mistõttu on peaaegu kõik minu asjad ekstravagantsed ja julged, kuid eriti hästi tunnen end siis, kui mõni neist esemetest on mu sõpradest disainerite loodud, näiteks Crystal Rabbiti bodysuit’id või Mirjam Aasma lendlevad keebid.

Rõivas, mis ei vea kunagi alt?

Bodi! See on nagu teine nahk, mis katab ja liibub samal ajal, tuues esile naise keha kaunid kurvid. Siinkohal ongi suurepäraseks näiteks Crystal Rabbiti bodid. Teisest äärmusest tooks välja n-ö ossiromantilised Nike plätud, mis on niiiii mugavad! Kuna armastan teravaid kontraste, siis sobitan need tihti näiteks mõne kauni vintage-õhtukleidi juurde ning panen selle räige kontrasti enda kasuks tööle.

Liisa2

Foto: Jake Farra

Millise ajastu riietumisstiili hindad?

Igal ajastul on oma võlud. Fankadelik Vinatage poekest pidades saan kogeda nii 20ndate ulmelist glamuuri ja peent käsitööd, 60‒70ndate hipiromantikat kui ka 90ndate kole-ilus minimal esteetikat. Vintage rõivaste juures paelub mind eriti just see, kui palju aega ja vaeva on neisse panustatud võrreldes tänapäeva moemaailmaga.

Sinu lemmikpaigad šoppamiseks?

Kõikvõimalikud kirbukad, vintage– ja käsitööpoed. Eestist tooksin välja Tali disainipoe Kalamajas, Universaal Universumi, kust saab superlahedaid eksootilisi ehteid, Reede, kus on eriti tuus ketsi- ja sokivalik, ja muidugi meie oma Fankdelik Vintage, kust leiab nii ulmelist olmet kui ka vapustavat glamuuri.

liisa3

Foto: Anrike Piel

Meenub sulle mõni sinu enda n-ö moe- või iluämber?

Moeämbreid, kui asju, mida peaksin kiivalt varjama, minu jaoks ei eksisteeri. Pigem on lõbus neid hiljem piltidelt vaadata ja naerda. Mäletan, kuidas läksin varateismelisena kristlikusse lastelaagrisse võrksukkade, minikleidi ja kaelakeega, millel oli küljes kanepikujuline ripats, ise teadmata, mida see leheke üldse sümboliseerib.

Mis tõmbab ilusale välimusele kriipsu peale?

Enda, eriti just välimuse liiga tõsiselt võtmine, ja sisemine ebakindlus, mis on tihti maskeeritud ülisuureks enesekindluseks. Ehk siis nagu Diana Black on öelnud: „Big egos are big shields of lot if empty space”.

Millega kavatsed järgmisena oma garderoobi vürtsitada?

Ma ei ole planeerija tüüp ja vintage-poodide ning kirbukate puhul ongi põnev see, et kunagi ei tea, milline aare järgmisena kätte satub. Loosiratas!

liisa4

Foto: Lilian Marie Merila

Jaga palun meie lugejatega mõnd suvist stiilinippi?

Ainuke stiilinipp, mida oskan jagada, on kuulata oma sisemist häält ja kanda täpselt seda, milles endal huvitav ja mõnus olla on.

Kuidas saada võitu levinud mõtteviisist: „Appi, ma ei saa seda selga panna, mida siis teised arvaksid?”

Inimestel jätkub tähelepanu eelkõige iseendale, seda eriti tänapäeva maailmas, kus visuaalse info voog on meeletu. Seega on ilmselt ainult neil, kelle enda elu väga põnev ei ole, aega kommenteerida kellegi teise rõivastust. Kas nende inimeste arvamust peaks tõsiselt võtma?

Lisa kommentaar