Minimalismi võidukäik

Tallinn Fashion Weeki esimese päeva õhtul toimunud Kuldnõela galal anti välja tänavused Kuldnõel ja Hõbenõel. Võidukaks osutusid kaks minimalistlikuma stiilikeelega kollektsiooni, mis samas teineteisest väga erinevad.

Sel aastal nomineeriti Kuldnõelale Piret Ilves, Raivo Holm (kaubamärgiga Year) ja Aldo Järvsoo. Hõbenõela nominentideks olid Äli Kargoja (kaubamärk August) ja Jo Nurm.

Žürii koosseisus Maile Grünberg (disainer ja sisearhitekt), Vilve Unt (Eesti Kunstiakadeemia õppejõud), Edward Köster (disainiturunduse ekspert), Urmas Väljaots (moeajakirjanik) ja Kristi Pärn-Valdoja (ajakirja Mood peatoimetaja) hindasid Kuldnõela vääriliseks Piret Ilvese, Hõbenõela sai Jo Nurm. Lisaks ainulaadsele sepistatud nõelale saavad mõlemad võitjad puhata Kuressaares, Arensburg Spa&Hotellis.

Piret Ilvese võidutöös säras peenelt paikahäälestatud pastellide assortii, kust ei puudunud nii disaineri lemmikud villakangad kui ka suvise meeleoluga triibud. Põhiline mäng selles vaoshoitud koosluses käis vormidega ning hoolikalt paigutatud detailidega. Maile Grünbergi sõnutsi võinuks Piret Ilvese loomingut kanda Jacqueline Kennedy – Pireti stiil on sarnaselt modernne ja minimalistlik.

Jo Nurm tõi lavale futuristlikud tehiskangad, unisex-idee ja kaitseriietuse. Kapuutsidega, veekindlast materjalist sportlikud mantlid on dekoreeritud helkivate triipudega ning tunduvad asetavat kandja omamoodi turvatsooni, milles on hea olla.