Mineviku nüüdisaegne ülistus

Triinu Pungitsa Hõbenõela pälvinud kollektsioon hiilgas mitmekülgsusega – superkudujana tuntud Pungits oli laenanud omaenda kudumitelt mustreid ja trükkinud need kangale – või ehk oli see hoopis vastupidi? Tervikuna väga toimiv ja meie sügisesse värve juurde toov oli nähtu kindlasti.

Triinu looming kuulub oma talendi originaalsuse skaalas Eesti moemaailma silmapaistvamate hulka ‒ tema jõulise käekirjaga looming on alati kindlameelselt oma rada käinud Pungitsalikult massiivsed vormimängud ja fantaasiarikkad ainulaadsed kanga modelleerimise ja dekoreerimise tehnikad on selgelt äratuntavad.

Žürii liige ja moeekspert Urmas Väljaots Triinu saavutustest: „Triinu Pungits on Eesti moeilmas tiirelnud juba ligi kümmekond aastat. Ta on Eesti disaineritest üks tublimaid ja ettevõtlikumaid, osaledes edukalt erinevatel rahvusvahelistel moekonkurssidel ja -nädalatel. Näiteks 2013. aastal paistis ta silma sellega, et näitas Kiievi moepäevadel uut kollektsiooni, mis eristus eelnevatest oma küpsuse ja kantavuse poolest. Seda tunnistas ka Vogue’i Inglise väljaanne, võttes Pungitsa kollektsiooni oma järgmisesse kevade moest ülevaadet andvasse moeshow’de nimekirja. See on kindlasti üks tugevamaid eelmisel aastal Eestis näidatud kollektsioone ning esmakordne saavutus siinsele disainerile.”

Lisa kommentaar