Millist pulmakleiti valida?

Suvi ei ole enam kaugel ning just selle aastaaja on paljud valinud pulmade pidamiseks, seega on abiellujatel nüüd viimane aeg hakata mõtlema selle olulise päeva rõivaste peale. Üha rohkem otsustatakse elu olulisim kleit tellida kodumaise disainerilt, kes läheneb igale pruudile individuaalselt ja leiab sobivaima lahenduse. Uurisime moeloojatelt, milliseid pulmakleite sel hooajal enim tellitakse ning millised on trendid?

Oksana Tandit: „Minu käest tellitakse nö transformer-kleite – väga praktiline valik –, näiteks valge põlveni pliiatskleit, alumine seelik samast materjalist, aga maani, juurde pitsist boolero. Kuna materjaliks on enamasti kvaliteetne villakrepp, siis alusseelikuta ja jakita saab kleiti edaspidi muudel üritustel kanda.

Üheks trendiks on ka valge kombinesoon pitsbooleroga. Kõige julgemad tellivad Bianca Jaggeri stiilis smokingu, pidulikkuse rõhutamiseks teen sellele juurde tüllist seeliku. Peamisteks märksõnadeks on lakoonilisus, stiilipuhtus, selge vorm ja siluett, praktilisus ja kvaliteetsus.”

Hanna Korsar: „Eestis on pulmad endiselt väga traditsiooniline sündmus, väga sellega eksperimenteerida ei soovita. Pigem mõjutab kõige rohkem aeg ja koht. Destination wedding on muutnud palju pruutide soove ja võimalusi. Külmas kliimas elades ja töötades seab ilm loomingule teatavad piirangud. Kuna Eestis on kiriklikke laulatusi vähem ja ilmalikke vabas õhus registreerimisi rohkem, on võimalus rangest etiketist loobuda ja pruutkleidi stiil võib olla vabam. Tellimustööde puhul me hooajatrendidest end mõjutada ei lase, see on ikkagi individuaalne lähenemine igale kliendile eraldi.

Liina Stein: „Minu pulmakleitide kollektsioon on väga mitmekesine, sädelevate käsitööpitside ning kohevate tüllseelikute kõrval leidub ka klassikalisemaid ning tagasihoidlikumaid mudeleid. Et säilitada kleitide unikaalsus, kasutame samasugust pitsi minimaalselt ning otsime pidevalt uusi ja põnevaid kangaid.

Abiellujad hindavad üha rohkem valmiva kleidi unikaalsust ja personaalset teenindust ning saavad perfektselt istuva kleidiga kaasa ka meie stilistide nõuanded soengu, meigi, kingade ning ka pruutneitside ja peigmehe rõivastuse kohta.”

Piret Ilves: „Pulmamood on jõudnud nüüdseks samasse rütmi üldise moega, mis tähendab, et ka pulmakleitide puhul võidutseb minimalism. Lihtsus, rõhk kaunil siluetil, kanga naturaalsus – need on tegurid, mida hetkel enim hinnatakse. Vähenenud on pitsi kasutamise soov ning näiteks korsetid on juba mitu aastat möödanik olnud.
Pulmamoemaailmas on ka palju väikseid trende, nagu pihaosas väljalõigetega kleidid, cropitud topi ja seeliku kooslused, suured kellukese varrukad jne, kuid need on sellised trendid, millega jooksevad kaasa üksnes kõige moodsamad pruudid. Trendide puhul tuleb alati arvestada, kas need lahendused ka viie ja enama aasta pärast ilusad tunduvad.”

Triin Isak: „Mina olen suur praktilise pulmakleidi fänn, ehk siis soovitan siiralt kaheosalist pruutkleiti, mis tavaliselt koosneb seelikust ja kaunist ülaosast. Seda saab lihtsasti ilmestada erinevate põnevate aksessuaaridega nagu alusseelik, loor, peaehe, pruudivöö, vajaduse korral ka keep paljaste õlgade katteks. Praktiliseks teeb sellise valiku võimalus hiljem tavariietega kombineeritult kanda ka argipäevasemates olukordades.”

Lisa kommentaar