Milli ehtemaagia

Moemaailmas ei juhtu just tihti, et noore disaineri esimeseks sammuks on sööst tippu. Lõuna-Eestist pärit entusiastlik Milli Maier (25) on siinkohal maagiline erand. Enesekindlalt ja ilma pikema kaalumiseta otsustas ta esitada oma mõtte- ja kätetöö – filigraanse hõbedakarva juukseehte – rahvusvahelisele disainikonkursile A’Design Award and Competition, tulemuseks auväärne kolmas koht. Femme uuris, kes on see kõrgelennuline särasilm.

mmill_a

Foto: Silver Gutmann

Milli võidukas juukseehe on väärikas aksessuaar iga naise ehtelaekas. Väärismetallist multifunktsionaalne kaunistus mõjub ühtviisi elegantselt nii kiharates kui ka kaelas. Ehte ajatu välimus annab erakordse võimaluse kanda seda nii täna, homme kui kümne aasta pärast.

Võtsime Milliga ühendust, et tutvuda lähemalt naisega, kelle ehe ja enesekindlus on võrdväärselt imelised.

Kuidas leidsid tee ehtekunstini?
Eelmisel kevadel lõpetasin Eesti maaülikoolis ökonoomika ja ettevõtluse magistriõpingud, aga polnud veel päris kindel, kuhu täpsemalt edasi. Teadsin, et tahan ettevõtlust proovida ja oma teadmisi proovile panna, sest see on parim võimalus enesearenguks. Katsetasin mõttes erinevaid huvisid, kuid juukseehted olid just need, mis ankru põhja hiivasid.

Täna leian, et minu tee ehtekunstini on olnud põnev ja vahel imestan isegi, et rada mind siiani toonud on. Ehted pole minu jaoks olnud aastate pikkune kirg ning samuti polnud mul varem aimugi, et loominguline maailm mulle avatud on. Tunnen, et minuga on alati kaasas käinud ekslik arvamus, et kui tahad tegeleda loomingulise alaga, pead olema selleks sündinud. Nüüdseks tean, et tegelikult tugineb suurem osa ikkagi huvile ja eneseusaldusele. Igaüks meist näeb maailma ja ümbrust erinevalt ning kõigile meeldimine pole tähtis.

Mis Sind ehtemaailma juures võlub?
Ehted on loodud pilku püüdma ja neid on läbi ajaloo kasutatud staatuse sümbolitena. Ehe on põnev moodus enda väljendamiseks ning hea viis pakkuda inimestele rõõmu ja vaimustust.

mmill_b

 

Miks otsustasid võtta fookusesse juukseehted?
Juukseehete puhul paelub mind nende varasem ajalugu. Peaskantavad ornamendid nagu kroon ja sarved on alati olnud millegi võimsama sümboliks. Kuna mul on endal pikad juuksed, tegelen igapäevaselt nende sättimisega. Seega: kogu huvi juukseehete vastu saigi alguse minu oma soovist leida juustesse midagi kaunist, mida saaks igapäevaselt kasutada, mis oleks eriline ning kestaks põlvest põlve.

Milliste materjalidega armastad töötada?
Mul ei ole veel materjalide osas põhjalikku ja pikka kogemust. Igal materjalil on oma ilme ning omad plussid, kuid kuld on selline metall, mis esindab minu jaoks soojust, tarkust ja tugevust. Kuld – inglise keeles gold – peidab endas vihjet sõnale old ehk vana. Viiekümnes pulma-aastapäev on kuldpulm; käibefraasideks on kujunenud „kuldsed aastad“, „kuldreegel“ jne. Neid näiteid saaks tuua hulgi.

Millest ammutad ideid?
Hetkel olen ideid ammutanud igapäevaelust, vanadest legendidest, ajaloolistest isikutest ja kõigest muust, mis tähelepanu äratab. Praegu on mul vaimustus kõrbest ja selle saladustest, samuti idamaade müstilisusest. See võib olla ka tugevaks mõjutuseks mu simese kollektsiooni juures.

On Sul eeskujusid – nii elus kui ka loometöös?
Kui loetleda ajaloolisi isikuid, tooksin kindlasti välja Coco Chaneli, Leonardo da Vinci ja Albert Einsteini. Neid kõiki iseloomustab üks ühine joon, mida mina väga kõrgelt hindan: tugev tahe ja kirglik soov teha seda, millesse usud.

Mis teeb ehteloomeprotsessi nauditavaks? Mis on selles kõige keerulisem?
Ehete loomise protsess on minu jaoks kõige põnevam uute ideede otsinguperioodil. See tunne, mis tekib, kui pähe torkab täiesti ootamatu lahendus või idee, mida oled juba mõnda aega oodanud, on kirjeldamatult ülev.

Kõige keerulisem on idee ja kujutluse vormimine reaalseks teostuseks. Ometi on ka see osa paeluv, kuna sealt on vaid üks samm lõpplahenduseni.

Kuidas sündis mõte osaleda A’Design Award and Competitionil? Milliste emotsioonidega võtsid vastu kõrge tunnustuse?
Osalemine oli väga spontaanne. Leidsin konkursi juhuslikult ning kui otsustasin kandideerida, oli käes juba viimane tähtaeg. Mõelda pikalt ei saanud, tuli tegutseda. Leian, et osalemine oli õige asi õigel ajal. Olen ka väga rõõmus, et sain osaleda Itaalias toimunud galaüritusel, kust võtsin kaasa suurepärased emotsioonid ja ilusad mälestused.

On Sul omal mõni tähendusrikas ehe?
Tuleb tunnistada, et selline ehe on täiesti olemas. Neid on lausa kaks ja mõlemad on sõrmused. Üks neist sattus minu ellu alles hiljuti ja koos väga südamliku ettepanekuga, teine aga on kuulunud mulle juba pikemat aega ning pärineb vanaema ehtekarbist.

Milliseid ehteid soovitad kanda eesoleval suvel?
Ma ei oska küll soovitada kindlat ehet, kuid julgustan kandma ehteid, mis panevad silma särama ja annavad enesekindlust. Paistab väga hästi välja, kas ehe kannab naist või naine ehet. Julge erineda!

Millega tegeled siis, kui viibid ehtemaailmast eemal?
Püüan võimalikult palju veeta aega pere ja sõpradega. Otsin võimalusi enda edasiseks harimiseks ning kogun uusi ja huvitavaid kogemusi.

Kuidas lõõgastud?
Kõige paremini lõõgastun kodus, kui kogu pere on koos.

Millised on Sinu edasised plaanid ja eesmärgid?
Minu eesmärgiks on töötada oma isikliku brändi loomisega. Olen alustanud plaanidega, et luua oma ettevõte, ning loodan peagi esitleda oma esimest juukseehete kollektsiooni. Olen endale kõrged eesmärgid seadnud ning tunnen entusiasmi oma otsuste suhtes.

On Sul elus ja töös mõni moto, mida järgid?
Mul on selliseid motosid mitu. Aeg-ajalt kirjutan need oma tahvlile üles, et need mul pidevalt silma all oleksid. Välja tooksin neist ühe: kui suhtumine on õige, siis faktid ei loe!

Lisa kommentaar