Mässajast multitalent

Toivo Freeman Pilt on mässajast multitalent, kes väljendab end ühtlasi ka moe keeles, osaledes esmakordselt Tallinn Fashion Weekil.

Freemani puhul on teada, et midagi rahulikku ja malbet temalt loomulikult oodata ei tasu. Moelaval oli kõike hästi palju – värve, printmustreid ja energiat. “Mulle on väga tähtis see, kes mu asju kannavad. Nõrga karakteriga see ei tööta – siis on tagi tühi. Tugev isiksus peab sees olema. Ja mulle ei meeldi, et modellid peavad olema pikad ja peenikesed, ei! Olgu inimesed nagu meie, igas mõõdus. Kuna mina ise olen üleni täis tätoveeritud, siis tätoveeritud kodanikuna ma väljendan oma austust selle kunstiliigi vastu ja panen lavale kõik tätoveeritud modellid,” ütles Freeman.

Toivo Freeman Pilt on kunstnikuna iseõppinu, kui mitte arvestada maali-ja vitraažistuudiumi legendaarse kunstniku ja sisekujundaja Soho Fondi ateljees. Mangad, Aasia jumalused, popsürrealistide võtted, kolmemõõtmelised kollaažid popkultuuri esindavatest vidinatest, psühhedeelsed mustrid ja grafiti elemendid näitavad Toivo Freemani Pildi debütandi kohta ootamatult tervikliku ja omanäolise kunstnikuisiksusena, kellel on juba välja kujunenud isikupärane käekiri. Freemani ikoonid on ühtaegu sürrealistlikud, popilikud ja psühhedeelsed ning, mis peamine, nii šokeerivalt elus, et lõikavad oma tornaadoliku elujõuga nagu katkise peeglikilluga läbi seisma jäänud õhu. Lisaks rõivastele disainib ta ka jalatseid ja valgusteid.

Lisa kommentaar