Mariliis Niine toob moelavale veekindlad kudumid

Noore moelooja Mariliis Niine innovaatiline bränd Waterproof Knitwear tuleb Tallinn Fashion Weekile vanaema Õile kudumitest inspiratsiooni saanud kollektsiooniga. Disainer avab värvika etendusega moenädala teise, kolmapäevase, päeva ning tema etendust saab näha kell 18.00.

Mariliis Niine bukletifoto

Foto: Erakogu

Mariliis Niine brändi Waterproof Knitweari esikkollektsioon “ÕILE” on inspireeritud moelooja vanaema Õile 1950ndatel Sindi Kudumisvabrikus loodud kudumitest. Kollektsiooni mustrid ja värvid on moderniseeritud kombinatsioon 50ndate geomeetriast, lapsepõlve mälestustest ning hetkedest vanaisa ja vanaemaga aias lilli istutades ning aeda kaunistades.

Mariliis Niine bränd Waterproof Knitwear valmistab innovaatilisi veekindlaid kudumeid, mis on loodud lambavillast ja villajääkidest. Tegu on brändiga, mis keskendub zero-waste põhimõttele, samal ajal pannes rõhku efektsetele ülerõivastele ja aksessuaaridele. “Kuigi esmajoones on isegi raske tabada nende vettpidavaid omadusi, kannavad nad endas edasi aga kõiki kudumiga seotud mugavusi, alates hingavusest kuni efektsete ja ainukordsete mustriteni,” ütleb moelooja.

Eesti moe tähtsündmus Tallinn Fashion Week leiab veebi teel aset 5. – 6. mail, tuues juba kaheksateistkümnendat korda lavale nii kodumaa tippdisainerid, kui ka siinse moemaastiku uued ja värsked tegijad.

Lisa kommentaar