Mänguline vintage-gurmaan

Anne Laar-Iljin on stiililt vabadust ja mängulisust hindav naine, kelle hing räägib vintage’i keelt selle kõige otsesemas tähenduses. Hobi, armastuse rõivaste ja stilistika vastu on ta oskuslikult sättinud ka oma tööks, pidades Pärnus vintage-äri Zigrimigriz, millele lisavad hoogu tänapäevased valikud.

C5D_9461

Foto: Laura Arum-Lääts

Anne lubab piiluda enda põnevasse naiselikku maailma ja annab inspiratsiooni stiilivalikute tegemiseks. Miks mitte vürtsitada oma garderoobi mõne hõrgu vintage-leiuga?

Kuidas defineeriksid enda stiili?

Ütlen enda kohta „kõike rohkem”.

Tundub, et mul puudub sügavuti mingi kindel stiil. Panen rõivaid selga ja lisan aksessuaare vastavalt meeleolule või vajadusele. Ah jaa. Midagi kindlat ikka tegelikult on. Killuke punki peab kindlasti kusagil küljes olema.

Milline rõivaese on Sinu absoluutne lemmik?

Kleit. Kaunis. Kindel. Kiire.

Kõik teised asjad ka.

Mis Sind vintage’i puhul kõige rohkem paelub ja kuidas selle enda jaoks avastasid?

Hinge ja keha olen toitnud vintage’iga aastaid. Meeldivad kvaliteet, materjalid, tegumoed. Vintage’is on midagi pühalikku, mis paneb teda hellalt hoidma. Süda heldib. Pühendumist on tunda.

Huvi tekkis kooliteed alustades. Mäletan seda päeva, kui mu tädi aktusele ilmus, seljas hullutavates toonides lendlev volangidega siidpluus. Märkasin seda juba kaugelt. Mõtlesin, miks minu koolipluus pole selline? Lõppes see mu esimese loenguga sarjast materjalid. Riietumine ja kõik muu sai seejärel igapäevaseks huviks. Hoogu lisasid mu esimene klassijuhataja, kes oli minu arust kooli kõige ilusam ja moodsam õpetaja ning 8 aastat vanem õde.

Kas on midagi, mida peab vintage-stiili puhul arvestama?

Eraldi stiili alla ei liigitakski. Praegu on meeletult valikuid.

Vabadus lisada tilgake siit ja törtsuke sealt on võti. Näiteks paksust pruunist nahast plokk-kontsaga kingad 70-ndatest, seljas lendlemas hõrk Armani siidkleit. Mängumaad on.

C5D_9672

Foto: Laura Arum-Lääts

Millest leiad inspratsiooni igapäevarõivaste kokkusobitamisel?

Hommikust.

Hommikul plaane tehes kujunebki päeva rütm ja meeleolu. Samal ajal mõtlen pisikese protsendi jagu ka õhtule, sest võib juhtuda, et pole teada, kuhu olukorda sattuda tahan. Äkki hoopis kontserdile, külla või loomaaeda?

Mida tähendab Sinu jaoks mõiste „stiilne”?

Mõiste on suhteliselt lai.

Minu jaoks stiilne = eluterve.

Mis võiks olla kõige julgem riideese Sinu garderoobis?

Huvitav tõesti? Oleneb, mida julguse all mõelda. Kui näiteks värvilisi kummalise tegumoe või mõne muu kiiksuga esemeid, siis neid on hulga rohkem kui üks. Ent olen üsna veendunud, et arenemisruumi jagub. Põnev!

Milline rõivas ei vea kunagi alt?

Tahaks öelda, et Taavi, aga nii pole.

Hoolega valitud (koos stilisti või hea sõbraga), perfektselt istuv (eest ja tagant), heast materjalist, konkreetsele kehatüübile sobiv kleit.

C5D_9770

Foto: Laura Arum- Lääts

Kust soetad omale riided?

Suurema osa riietest olen leidnud oma poest ZIGRIMIGRIZ. Kuna mu töö ja hobi on rõivad ja stilistika, siis proovin üldjuhul kõik müüki minevad riided selga, et kujutada ette, millise kehatüübiga naisele see sobib. See on äge. Üllatusi täis. Teisel juhul tekivad uued esemed mööda ilma kolades.

Kas Sulle meenub mõni sinu enda n-ö moe- või iluämber?

Kindlasti on neid juhtunud. Viltu läinud tegemistest teen endale õppetunni ning seejärel kustutan mälukaardilt.

Edasi. Ikka edasi. Ei sammugi tagasi.

Mis tõmbab ilusale välimusele kriipsu peale?

Kui on puudu üks ajatu ja oluline moeaksessuaar – enesekindlus.

Millega kavatsed järgmisena oma garderoobi vürtsitada?

Kindlat plaani pole. Komistada millegi ägeda otsa on puhas rõõm, selge see. Unistusi jagub.

anne

Foto: Erik Riikoja

Jaga palun meie lugejatega mõnd oma stiilinippi?

Nipitamine on mu teine nimi!

Millise trikiga lagedale tulla? Neid on meeletult palju. Proovikabiinis töötleksin inimese tükk tüki haaval läbi.

Hetkel on päevakorral kaela- ja pearätikud. Lihtne ja elegantne lisada. Väike asi, kuid annab kohe uue hingamise.Võimalusi erinevalt siduda on palju. Kasutusele sobib võtta sallihoidjana näiteks sõrmus. Otsad läbi rõnga tõmmata, nii lihtne see ongi.

Sukkade kandmise hooaeg on võimust võtnud. Ilusa pika sireda sääre loob päevitunud naha värvi õhuke sukk. Ilma läiketa. Värvilised sukad on alati teretulnud. Või peenvillased sigari lõikega püksid.

Õigesti valitud pesu on loomulikult kõige alus.

Ja nii edasi.

Kuidas saada võitu levinud mõtteviisist „Appi, ma ei saa seda selga panna, mida teised arvaksid?”

See kõlab päris jõhkralt. Appi, vabandage, et üldse sündisin!”

Armastage ennast. Usaldage elu.

Kui külastate Pärnut, siis minge ka Annele külla. Kindlasti jagab ta lahkelt stiilinõu ja annab soovitusi, kuidas vürtsitada mõne vintage-leiuga enda igapäevast outfit’i. Vihjeks ütleme, et Zigrimigriz pood asub Pärnus, Uus 10.

Lisa kommentaar