“Ma ei loo kunagi midagi niisama“

Eelseisval nädalavahetusel leiab Viru Keskuse aatriumis aset moesündmus FIBIT (Fashion Is Back In Tallinn), mis tuleb sel kevadel kolmepäevase moepeona ning ühendab endas nii moe, ilu, kunsti kui ka muusika.

KatlinKaljuvee_foto_Ilmar_Kurvits

Foto: Ilmar Kurvits

6.‒8. märtsini Viru Keskuse aatriumis toimuv FIBIT esitleb kevadist moodi taas üllatuslikul viisil ning julgustab kõiki olema ise kunstiteoseks. Sel kevadel teeb Viru Keskus koostööd rahvusvahelise näitusega “Uus Põhjamaade Moeillustratsioon II” ning esitleb saabuvat kevadsuvist moehooaega läbi kunstnike ja moeillustratsioonide. Seekordse FIBITi visuaaligi on loonud kunstnik Marju Tammik, kelle moeillustratsioone näeb ka eelmainitud näitusel.

Kolm päeva kestval moepeol kõrgub Viru Keskuse aatriumis hiiglaslik ekraan, millelt saavad nii moe– kui ka filmihuvilised kahe päeva vältel just endale sobivatel kellaaegadel ja kordustes uudistada kevadmoe ja dokumentaalfilmide parimaid palu. Moedisainerid ja kunstnikud Anu Samarüütel, Kätlin Kaljuvee ja Birgita Silbergi on stiliseerinud eriilmelised moeetendused, mis peegeldavad just nende endi isiklikke valikuid ja nägemusi saabuvast kevad-suvisest moehooajast. Virtuaalsete moeetenduste vahepaladeks näeb etendused stiliseerinud kunstnike inspiratsiooniallikatest ja valitud tehnikatest lühifilme ning kirsiks tordil filmi ka ekstravagantsest Hollandi moekunstnikust Iris van Herpenist.

FIBITi raames lavale jõudev moeetendus, mille on stiliseerinud Kätlin Kaljuvee on tugevasti saanud inspiratsiooni moekunstniku enda loodud illustratsioonidest ja nendel olevatel naistegelastest. „Samuti olen pannud moeetendusse minu enda sellekevadised lemmiktrendid – kus kohtuvad huvitavad mustrid, fraktuurid ja vormid ning toonidest näiteks kevadised pastellid,“ annab Kaljuvee aimu, mida FIBITilt oodata on.

Vaata FIBITi raames valminud Kätlin Kaljuvee videot, kus tuntud moekunstnik ja -illustraator räägib, kuidas tema teekond moeillustraatorina alguse sai ning mis teda täna inspireerib

FIBIT leiab aset Viru Keskuse aatriumis 6.‒8. märtsini, kõik aatriumis ja moelaval toimuvad etteasted ja sündmused on külastajatele nautimiseks täiesti tasuta.

Rahvusvaheline näitus “Uus Põhjamaade Moeillustratsioon II” toimub 23.05-27.09 Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis.

FIBITi ajakava:

6. märtsil kella 11.00-20.45 ning 7. märtsil 9.00-21.00
Dokumentaalfilm: Anu Samarüütel kunstist ja moest
Moeetendus: Vabakava

Dokumentaalfilm: Kätlin Kaljuvee kunstist ja moest
Moeetendus: Uneskõndija

Dokumentaalfilm: Birgita Silberg kunstist ja moest
Moeetendus: Virgumine

Moefilm: “Dutch Profiles: Iris van Herpen”

8. märtsil
13.00 Lana Vallo uute jumestustrendide töötuba
13.30 Janar Pungari soengukunsti töötuba
13.55 Lana Vallo uute jumestustrendide töötuba
14.20 Janar Pungari soengukunsti töötuba
15.00 Vallatute Vestide kontsert

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar