Lummav moevaatemäng

30. aprillil muutus vast renoveeritud Kultuurikatel virmaliste värviliseks moelavaks, kus Embassy of Fashion disainerid Riina Põldroos, Ketlin Bachmann ja Aldo Järvsoo tõid särava seltskonnani oma autorikollektsioonid efektses moevaatemängus Aurora Borealis.

Ootusäreva publikuni jõudsid tervelt 100 käsitööna valminud pidulikku komplekti paljude auhindadega pärjatud moekunstnikelt ning rahvusvaheliselt tuntud ehtekunstniku Tanel Veenre värske kevadsuvine ehtekollektsioon.

Aldo Järvsoo inspiratsiooniks kollektsiooni loomisel oli virmaliste lummav vaatemäng ja suveöise tähistaeva disko. Publikuni jõudsid kumavad pastelltoonid, efektsed littermustrites kleidid, kostüümid ja mantlid ning justkui sama kollektsiooni õhkõrn vari – puhtad valged. Eriliselt nõidusliku mulje lõid futuristlikud kollektsiooni toonidega sobitatud prillid.

Ketlin Bachmann oli lasknud virmalistel end kanda lummavatesse kaleidoskoopilistesse mustrimängudesse, mis teevad iga disaini ja selle kandja kordumatuks. Tema pikad pidulikud kleidid ahvatlesid publikut kõigis kaleidoskoobitoonides. Materjalidest kohtas kollektsioonis siidi, võrku ja pimestavalt helkivaid litreid.

Riina Põldroosi kevadsuviselt õhkõrnadest siidkleitidest kumas 30-ndate naiselikku glamuuri ja artdeco vaimu. Virmalistena voogavad ja lendlevad materjalid, pehmelt pastelne värvigamma, pikad siidiga kaetud nööbiread ja efektsed origamimotiivid on vaid mõned tema kollektsiooni iseloomustavatest märksõnadest. Esmakordselt olid Riina kollektsiooni lisandunud käsitsi valmistatud nahast käekotid, mis väikeste ja glamuursetena sobivad ideaalselt kleite täiendama.

Embassy of Fashion ootab moehuvilisi külla oma ateljee värskelt renoveeritud ja avaramatesse ruumidesse juba tuttavas Tatari 6 majas, kus kogu laval nähtu on alates 4. maist ka kõigile proovimiseks väljas. Ateljeepood on avatud igal tööpäeval kell 10-18.

Etenduse vaheaegadel näidatud kollektsioonist inspireeritud moefilmid oli valmistanud spetsiaalselt selle ürituse tarbeks Portugali fimikunstnik Luís Braula Reis.

Lisa kommentaar