Luksuslik elegants ootab kandjat

Alates novembrist on Oksana Tanditi Tallinnas asuvas esindusbutiigis külalisdisaineriks Londonis baseeruv nahkaksessuaaride bränd Riina O.

Riina O spetsialiteet on käsitsi valmistatud luksuslikud nahksõrmikud. Ajatu elegants vastandub tänapäeval võimust võtnud kiirmoele. Materjalide allikaks on Euroopa tootjad ning kõik kindad tehakse Londoni stuudios oskuslike meistrite käte all. Brändi loominguline eesmärk on ühendada traditsiooniline detailiderohke ning ajakulukas valmistusviis moodsa tehnoloogia võimalustega. Üheks selliseks võimaluseks on laserlõikus, värskendades nii klassikalist disaini ruumiliste mustritega. Riina O ammutab inspiratsiooni vintage’i-stiilidest leides ideid arhitektuurist, loodusest, kunstist ja filmindusest.

„Oksana Tanditi butiigis pakume klassikalisi mudeleid ning valikut uusimast sügis- ja talvekollektsioonist. Spetsiaalselt Tallinna butiigi jaoks on arendatud ka üks eksklusiivmudel ‒ küünarnukipikkuses elegantselt klassikalised nahksõrmikud, millel on nööbid randme siseküljel.” Koha peal on võimalik valida endale kindad väikestes tiraažides standardsuurustes nahksõrmikute valmiskollektsiooni hulgast, kuid võimalik on tellida ka oma käe mõõtude järgi valmistatud kindapaar. Seda praeguse projekti raames lisatasuta. Selleks võetakse kliendilt mõõdud ja valmistatakse esmalt proovimudel. Kui suurus sobib, hakatakse tellitud paari meisterdama.

Brändi loovjuht ja pea-kindameister on Riina Õun. Lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonna, suundus Riina praktikale Londonisse, kuhu jäi peale praktika lõppemist ka tööle. Riina on töötanud mitmete Londoni tippmoedisaineritega, teiste seas näiteks Giles Deacon’i ja Meadham Kirchhoff’iga.

Riina in making landscape

Foto: Raigo Tõnisalu

Bränd Riina O demonstreerib oma kollektsioone koostöös erinevate disaineritega regulaarselt Londoni moenädala show’des. Praeguse hooaja kindakollektsioon tuli esitlusele selle aasta veebruaris koostöös moekunstnik Jean-Pierre Braganza’ga.

Riina O kindad on lennanud ajakirja „Vogue” fotosessioonidele nii Pekingisse kui ka New Yorki. Peale Oksana Tanditi butiigi on Riina O nahksõrmikud müügil veel Londonis ja Pariisis.

Modell: Kate Modlock (FCM Model Management) make-up ja soeng: Laila Zakaria riided: Rinaree, Kriss Soonik, Tatiana Smirnova.

Lisa kommentaar